KARTA NA TÝDEN
Eso holí

Každé eso představuje potenciál nového začátku. Jiskřičku, o které zatím nevíme jestli vzplane jako pochodeň, bude ukázněně hořet v rodinném krbu a nebo se vymkne kontrole jako neřízený požár. Nebo naopak jen tak zaprská a zhasne. Takový potenciál k nám teď přichází. Potenciál nové aktivity, začátek přílive čerstvé energie a chuti něco vytvořit.

Oheň ale vyžaduje spolupráci. Na oheň nemůžeme čekat v koutku, že se tam za námi přišourá a opatrně zaklepe na rameno jestli bychom neměli na něco chuť. Oheň čeká aktivní přístup a náš zájem. Zájem o lidi, život nebo cokoli jiného, velkého či malého. Pasivitu nebo předstíraný zájem oheň obchází obloukem. Koho nic nebaví, entuziasmus nepotká.

Říká se, že oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. Totéž platí o naší životní energii. Je třeba uchopit ji do vlastních rukou a řídit vůz svého života tak aby to nebyla nuda, ale abychom se ani nevyklopili v první zatáčce. Neexistuje univerzální recept. Každý máme své unikátní auto a na cestách života někdy bývá nepřehledný provoz! Karta říká, že se máme poohlédnout po otevřené benzínce.

Ivana Semerádová

www.protistresu.cz