KARTA NA TÝDEN
Vozataj

Možná jsme ještě ochromeni, ale je čas pohnout se z místa. Některé změny byly učiněny ať s naším přičiněním nebo bez. Podmínky se změnily a můžeme postoupit na další metu. Možná máme na své přilbě spuštěné hledí a nevidíme změnu situace zřetelně. Možná dáváme příliš velkou váhu obtížím, které se už rozplynuly nebo nemají takovou moc jako dříve. Každopádně karta říká, že na místě nás drží mnohem více strach než překážky. Strach ze změny, strach z neznáma.

Čím více se budeme pokoušet udržet co se přežilo, tím bolestněji se nás bude dotýkat neúspěch takového snažení. Budeme ten neúspěch mylně vyhodnocovat a ztratíme spoustu drahocenné energie, touhy a odvahy. Všechna naše kotevní lana k neměnnosti jsou fikcí a protivenstvím proti zákonům přírody.

Vozataj neříká, že musíme zbrkle vyrazit na cestu stůj co stůj. Klidně si můžeme zabalit batůžek a koupit mapu. Ale co je opravdu nezbytné a akutní, to je posílit odhodlání odjet, opustit zaběhané koleje. Nesmlouvat s vesmírem. Aspoň na chvíli změnit životní rytmus, odhodit zábrany a tak získat novou perspektivu.

Ivana Semerádová