KARTA NA TYDEN
Mág, Kejklíř

Dávejme si teď velký pozor na slova. Můžeme přijímat i vysílat drobná i větší zkreslení, v některých případech stačí nepochopená nadsázka, aby se zveličená šířila jako v dětské hře na tichou poštu. Pokud se obloukem vrátí, už původní verzi nerozeznáme a s klidem ji pošleme dál jako novinku. Může to být zábavné, ale může se nám to i vymstít. Klepy jsou totiž nepředvídatelné a pořád platí, že kdo čím zachází, tím také schází.

 

Ruku na srdce. Kdo nikdy nepřibarvil historku, aby se druzí pobavili nebo aby upoutal jejich pozornost? Kdo někdy mlčením neuvedl příběh na pravou míru, protože vysvětlování by bylo trapné? Takhle funguje Kejklíř. Umělecky žongluje s gesty i slovy a záměrně či z nedostatku odvahy uvádí druhé v omyl.

 

Kejklíř umí být hladký jak úhoř, šarmantní jak Casanova a vemlouvavý jak pojišťovací agent. Jako správný kouzelník jednu věc dramatizuje, aby odvedl pozornost od podstaty. My možná nedosahujeme jeho plného mistrovství, ale zkusme si teď podobných věcí všímat a najít upřímnou odpověď na otázku: Proč?

Zdroj: emailem