KARTA NA TÝDEN
Blázen

Blázen představuje svobodného ducha s rozkošnickou touhou po životě, patří k němu nevinnost i dětská naivita, schopnost vnímat život bez předsudků. Každá zkušenost je  dobrodružství, kterou Blázen vítá s otevřenou náručí. Nečeká v koutku až přijde život za ním. Jde mu vstříc a neblokuje svou cestu přemítáním o rizicích. Tak pojďme si ten poslední prázdninový týden užít v jeho duchu!

Jedním z aspektů karty je strach, především strach ze změny a z neznáma. Blázen je příležitost pro inventuru našich strachů, příležitost zbavit se všeho, co už v životě nepotřebujeme. Příležitost otevřít okna života dokořán a pustit dovnitř kolotoč změn. Nebojme se žít i za cenu mírného rizika!

Blázen je dítě, nezabývá se vlastní důstojností a noblesou. Má rád překvapení a hru na každý způsob. Proč by se nehodilo zout boty nebo udělat na trávě kotrmelec? Naučme se každý den udělat jednu maličkost Bláznovi pro radost, na světě bude veseleji. Časem nám hravost přejde do krve a pak nám i vážná práce půjde snáze a tvořivěji.

 

Ivana Semerádová