Jarní výzvy z Konta Bariéry
Milí přátelé,

nevypadá to, ale každodenní práce v nadaci, to je opravdu rychlý kolotoč. Když se podívám do kalendáře, tak denně absolvuji nejméně tři schůzky a mám tak příležitost se potkávat s hodně zajímavými lidmi a vzniká z toho spousta nápadů.

S některými se seznámíte, když se začtete do toho, co se nám v poslední době povedlo, co nás čeká anebo čím žijeme teď.

Zdá se mi, že v  dubnu běhá každý. I my běháme. Ještě se můžete zapojit do druhého ročníku našeho krásného projektu Run and Help. Vymysleli ho děti a učitelé v Open Gate v Babicích a je to báječná akce pro skupinu přátel, firmu, školu. Společně se rozhýbáte a pomůžete – Verunce, malé lyžařce, která se nedávno ošklivě zranila, anebo dalším dětem s postižením. Můžete se také blýsknout pohlednicí z exotické Jižní Koreje. Jeden obyčejný mladý kluk tam odjel na studijní pobyt, fotí, bloguje a posílá za peníze originální pohlednice. Už vybral skoro 25 tisíc na chodítko pro Elišku. A moje poslední výzva – pošlete nám tip.

Nominujte lidi kolem sebe na cenu, která je určena pro normální, báječné lidi kolem nás, kteří mají jedinou pihu na kráse. Je jim, stejně jako mně, více než šedesát let. Nezapomínejte na ně. Rozhlédněte se kolem sebe, v rodině, v obci, ve městě, na pracovišti, v tělocvičně. Nominujte senzační seniory kolem sebe na Cenu Senior roku 2016. Uděláte nám radost, ale co nám, uděláte radost těm, kteří si takové ocenění zaslouží.

Tak hezké jaro, přátelé nadace ☺

Vaše Božena Jirků

ředitelka Konta Bariéry

bozena.jirku@bariery.cz

Praha 11. dubna 2016

Pianista roku koupí nové klávesy pro The Tap Tap

Ve čtvrtém ročníku soutěže Pianista roku zvítězil český skladatel, absolvent Hudební akademie v Katovicích a dánské Jazzové akademie v Odense. Pianista působící jako pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Jazzové akademii v Brně získal mimo jiné odměnu v hodnotě 30 tisíc korun a originální skleněnou plastiku od uměleckého skláře Petra Kuchty.

Z každého prodaného lístku na jednotlivá soutěžní kola putovalo 50 korun Kontu Bariéry, které z výtěžku podpoří kapelu studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap.

Kde je Peťa

Peťa je mladý muž, který odjel na studijní pobyt na univerzitu do Jižní Koreje. Pobyt v exotické zemi si chce obohatit tím, že pomůže někomu, kdo to potřebuje. Prvním, komu pomáhohl výtěžek Petrova neotřelého nápadu, je devítiletá Eliška, která sehnala peníze na doplatek chodítka. Nyní sbíráme pro Zuzanku na elektrický vozík.

Je to opravdu jednoduché. Na webu si vyberete pohlednici – různých nominálních hodnot, od 100 do 5000 korun – a Peťa vám ji z Koreje zašle na adresu, kterou uvedete.

Peníze jdou na transparentní účet Konta Bariéry (17111444/5500) pod VS 7777. Následně z nich proplatíme fakturu za chodítko.

Senzační senioři

Řekněte nám o skvělých starších lidech, které kolem sebe máte. Nominace na čtvrtý ročník Ceny Senior roku byly zahájeny 1. dubna. Tip na skvělou inspirativní osobnost a klub nám budete moci dát až do konce června.

Oceněné opět vybere nezávislá porota a laureáti převezmou cenu již tradičně u příležitosti Mezinárodního dne seniorů 1. října 2016 v Pražské křižovatce.

.