Národní park má nádhernou krajinu zachovat. Zajistí, že ji budou moci nadále obdivovat turisté; každoročně jich sem přijíždějí dva miliony. Pouze málokteré místo u nás může se Šumavou soupeřit v půvabu a popularitě. Oblibě se těší divoký tok Vydry, Plešné jezero s Trojmezenským pralesem, prameny Vltavy i horské slatě.

Hnutí DUHA prosazuje, aby část národního parku – hlavně zbytky horských pralesů – byla ponechána divoké přírodě a turistům. Výletníci tak můžou obdivovat přirozené proměny pralesního ekosystému. Stromy tady rostou, žijí, stárnou, umírají a rozkládají se – to jsou změny, které zde přirozeně probíhaly po tisíce let.
Developeři, dřevařské společnosti a někteří politici na Šumavě prosazují kácení, nové lanovky a sjezdovky i mamutí turistická střediska. Národní park a jeho přírodní bohatství se mohou proměnit v lunapark. Proto Hnutí DUHA prosazuje, aby nový zákon zajistil dobrou ochranu vzácné přírody pro turisty a milovníky hor.
Více informací o návrhu na likvidaci Národního parku Šumava:
http://hnutiduha.cz/publikace/prachobycejny-najezd-na-statni-pozemky

Co můžete udělat? Napsat poslancům zde: http://www.hnutiduha.cz/srdce/

Co ještě? http://www.sumavazije.cz/co-muzu-udelat

Zveme vás na třetí letošní benefiční Koncert pro šumavskou divočinu 22.9. v Praze: http://www.hnutiduha.cz/akce/koncert-pro-sumavskou-divocinu-c-3

Prosíme, podpořte naši práci finančním darem, abychom v ní mohli pokračovat. Je to jednoduché: http://www.hnutiduha.cz/podpora/

K čtení při čaji doporučujeme:
Wild10 – Divočina, Zdraví, Láska, Bůh: http://sedmagenerace.cz/text/detail/wild10-divocina-zdravi-laska-buh
Šumava, pár měsíců poté: http://sedmagenerace.cz/text/detail/sumava-par-mesicu-pote

A místo televize:
Za tajemstvím šumavských lesů: http://www.youtube.com/watch?v=65NvAu2NuGo