JAKÝ BUDE ROK 2016
Stejně jako každý rok vytvářím pro vás prognózu energetického vývoje pro následující rok, tak i letos tomu je tak. Upřímně řečeno letos se trochu zdráhám zveřejnit tuto prognózu, neboť není veskrze protknutá pozitivními zprávami, čímž se liší od prognóz mých kolegů a kolegyň – channelistů, kartářů, astrologů apod. Nicméně o to spíše je možná důležité si některá, ne příliš pozitivní fakta uvědomit, i když je mi jasné, že tím riskuji odsouzení od mnoha pravdoláskařských esoteriků nebo dokonce svých příznivců, kteří podlehli iluzi hnutí New age, jenž hlásá, jak je naše planeta na vzestupu. Ale co na tom…
„Budou tam i hezké věci“, ujistili mě shora hned na začátku vhledů. „ Rok to bude „zdánlivě nevýrazný“, taková směsice trochu hezkého a dost hnusného a nepříjemného“, pokračovali.
„Průběh roku by se dal připodobnit procházce po rozkvetlé louce, po které jsou rozházené rozkládající se cáry masa, které nevidíme. Všímáme si pouze „toho hezkého“ – „toho co chceme“. Pak se zatáhne obloha, přižene se vichřice, všude létá listí. První kapky deště se rychle mění v liják, který spolu ze sílící vichřicí změní celou scenérii v blátivé pole připomínající bitvu všech živlů. V domnění, že v lese, který je na konci louky, se před nepřízní alespoň částečně schováme, utečeme přes blátivou louku vyhledat skrýš do hvozdů v lese, avšak…. Celý les je již propršený, větve stromů se pod tlakem větru ohýbají tak, že některé se přímo lámou. Jsme sami, sami v lese…“, no pochopte, když takhle začne channeling prognózy pro následující rok, tak moc nevíte co s tím a taky nevíte, jestli to pustíte do světa.
Rok 2016 se nese v duchu tvrdých zkoušek, které mají za cíl navrátit nás do stavu přirozenosti. Je to ovšem naprostý „va bank“, a mnoho z nás svou bitvu s vlastní nakumulovanou karmou budeme prohrávat. Energie, které proudí na naší planetu, potažmo do Evropy a tedy i do Čech a vyživují naší vtělenost, v sobě nesou lehký náboj středověku a hlubokých iluzorních pocitů samoty, opuštěnosti a bezmoci.

Rok 2016 otevře silné magické brány s ne příliš pozitivními vibracemi. Tendence k provozování okultních nauk, různých forem čarodějnictví a magických obřadů budou sílit nejen u běžného obyvatelstva, ale rovněž i v jiných sférách. Vzniknuvší touha po nabití určitých magických vlastností a schopností, často maskovaná patologicku touhou „pomoci bližnímu“, bude svádět mnoho hledajících z cesty ke světlu. O zbytek se postará systém. Karma z ranku „magických hrátek“ se po osmi stech letech vrátí a zasáhne každého, kdo se nebude mít na pozoru před vlastními chtíči, touhu po moci a z ní pramenícími mindráky.
Jako další pastičku si pro nás temná strana připravila „pocity vlastní nadřazenosti, důležitosti apod.“, zkrátka pocitový koktejl, který naše Ego prostě zbožňuje a pro který je schopno vraždit světlo naší duše. Rok 2016 je rok projevujícího se egoismu a sobectví, to vše patřičně zaobaleno do závojů dobra a lásky. Tyto závoje jsou opravdu skutečným průšvihem, protože nám znemožní vidět tento podloudný a sofistikovaný proces úpadku. Jak krásná lákadla pro nás hraniční rok 2016 nachystá.
Přijdou velké zkoušky v oblasti vztahů, světonázoru, zdraví, které se budou snažit svrhnout nás do temných forem myšlení, mající za úkol opět posílení sobectví a zla. Vše zlé je ale k něčemu dobré. Celé to má hluboký smysl v tom, že pokud tyto tvrdé karmické výzvy ustojíme, zachováme si zdravý rozum a úsudek, posuneme se o velký kus vpřed. Vpřed ku své přirozenosti. Celou tuto velkou výzvu zkomplikuje to, že rozum bude systematicky oslabován vnějšími činiteli a nachytáváním obyvatelstva v jejich vlastních slabinách, chtíčích, závislostech na majetcích nebo moci. Materialisticky smýšlející jedinci jsou ve velké nevýhodě, jelikož jim bude znemožněno chápat, co a proč se jim v životě dějí některé věci, a jejich vibrace vědomí ještě více oslabí.
Rok 2016 je dalším rokem „Pravdy“. Minulý rok 2015 byl o tom, že každý se mohl ukázat, jaký je ve své podstatě. Proto mnoho lidí projevilo svůj potenciál, ať už pozitivně nebo negativně. Rok 2016 je o tom, nenachytat se a nepodlehnout tomu, jací jsme. Je však potřeba pečlivě pochopit co znamená „nepodlehnout sám sobě“, ostatně na to budeme mít celý rok, abychom význam těchto slov pochopili a hlavně prožili. V březnu 2016 započne další energetická čistka řídící se mottem: „nakolik nejsme schopni přestat být sobečtí“. Ono vůbec sobectví je dost nepochopené téma, a proto k nám rok 2016 přinese mnohé výzvy, abychom si toto téma každý za sebe ujasnili. Ono tak nějak je již na čase, abychom přestali utíkat před surovou konfrontací toho, nakolik jsme schopni být nesobečtí. Často totiž jen předstíráme, že sobectví neexistuje a kompenzujeme ho „pomocí druhým, myšlením na druhé, řešením záležitostí za ostatní“, zatímco zcela opomíjíme motivy našeho konání. A právě cílem roku 2016 bude odhalení těchto skrytých podvědomých motivů. Bohužel ne každému se tyto motivy podaří objevit. Ne každý postoupí ve hře života.

Konfrontace s vlastním egoismem, kterou se chystá rok 2016 přinést bude pro mnohé neúnosná. Nástrahy typu „mysli na sebe a měj se rád, abys neuskutečňoval sobectví vůči sobě“ se naprosto neosvědčí. Je to pouze druhá strana mince nerovnováhy lásky, kterou se máme za svůj pobyt v psychiatrickém zařízení Země naučit. Skutečná láska se totiž projevuje ještě jinak, ostatně na to jsme měli předchozí roky, abychom se jejich skutečných principů dotkli. Měli jsme možnost učit se, chápat a prožívat, co je skutečná láska a tato snaha se nám letos bude zúročovat či naopak zaplatíme úrok za nepochopení. Posledních deset let jsem měli možnost trénovat chůzi na pomyslném laně lásky, což mnozí skutečně nejen že podcenili, ale dokonce naprosto nepochopili. Rok 2016 bude rok chůze zásadně po tomto laně, ale naostro.
Velkou výhodou mají ti, co trénovali poctivě, ale i mnoho skupin lidí, které jsou naprosto spjaté s matrixem. Jejich energie mezi akcí a reakcí je tak nízká, že jejich vývoj je takřka neznatelný. Jejich „světeček“ je tak malý, že každá větší výzva by vedla k jejich zhroucení. Rok 2016 je přípravným rokem na rok 2017 a 2018. Připravujme se tedy poctivě, dokud neřešíme primární otázky života.
Ekonomické podmínky obyvatel se mohou v naší zemi zhoršovat, sice pomalu, ale jistě, zprvu možná neznatelně. Nicméně v tomto případě nelze připisovat vinu vládám, ale nám všem, kterých se to týká. Zhoršování životní úrovně a množství, svobodu beroucích omezování, jsou výsledkem našeho sobectví a naší snahy o omezování jak sebe tak ostatních.
Trpká příchuť permanentních pocitů samoty, nesounáležitosti, zbytečnosti spolu se schizofrenickým pocitem nadřazenosti nad ostatními bude vytvářet hlavní hrací figury našich vnitřních bitev o svou čistotu. Permanentní snižování vibrací, které má za úkol vyvolávat pocity mentální tuposti a únavy bude mít za následek kamuflování vidění pravdy. Tato blamáž povede k tomu, že si většina lidí si ani nevšimne, kam až byli schopni ve svém sobectví a nevědomosti zajít. Naopak si budou domýšlivě namlouvat, jak konečně vyzráli nad životem, jak jsou vyspělí, jak na sobě v posilovně usilovně pracují, jak dům na hypotéku opravdu před smrtí zaplatí, namísto toho, aby si všimli, že jsou naplněni iluzemi očekávání, které si nechali vštípit rodiči, učiteli, společností a medii.
Nevýhodou roku 2016 je to, že bude velmi komplikované proniknout do vlastních kamufláží. Není to způsobené tím, že by se vnitřní smyslové pole nějak speciálně zamžilo, ale tím, že dosavadní vývoj jedinců se ubíral směrem „od pravdy k iluzi“. A jako třešnička na dortu pastiček temna je zde ještě právě pocit nadřazenosti, ten pocit, že každý z nás máme tu jedinou pravdu a ti druzí – ti jsou přece úplně mimo. I tak princip pokory může volat své zaběhlé stádečko domů. Pozorný čtenář již tuší, že výsledkem temné strany má být oddělování se lidí od sebe a hluboké sžírající pocity nejistoty. Každému se zrealizuje jeho realita a bude těžké se z této iluzorní reality dostávat. Každý má možnost prožít si to, o co roky tak pěkně usiloval.
Jsem si zcela vědoma tohoto strašidla, které pouštím do světa, ale nejsem z těch, kteří si namlouvají růžovost života v sladké nevědomosti. Věřím, že znalost pravdy a varování jsou možná větším přínosem a zároveň i návodem, než své zoufalství a nedostatek lásky léčit lacinými líbícími slovy, že k nám proudí shora energie lásky ve své krásné podobě. Věřte, přátelé, že láska má mnoho podob. A že cesta k ní, je přes poznání pekla uvnitř nás.

A toto poznání k nám přináší rok 2016.
Zdar na vaší cestě, Bůh nás ochraňuj.

 

 

Mgr. Klára Hanzalová

Semináře:

Praha 8, Písečná 6

www.psychoterapeuticke-sluzby.cz

tel: 777 293 111

 

Psychoterapeutická poradna:

Lípová 1503, Čáslav

www.terapie-hanzalova.cz

 

Zasvěcení Praha:

http://shamballa-zasveceni.cz/

 

Hudební tvorba

www.musicavibra.cz