ÍRÁNSKÁ AKTIVISTKA VE VĚZENÍ ZA PODPORU PRÁV ŽEN – PODEPIŠTE PETICI!!!
Jedním ze základních práv každého z nás je právo na spravedlivý soud. Narges Mohammadiová je lidskoprávní aktivistka, která byla již několikrát uvězněna a nespravedlivě odsouzena za propagaci hodnot, které nám přijdou samozřejmé – za všechny třeba práva žen a zrušení trestu smrti.

Jak se k aktivitám Narges postavily íránské autority?

Opakovaně byla ve vazbě. Nakonec ji zavřeli do vězení. Aby se nemohla účastnit mezinárodních konferencí o lidských právech, několikrát jí zakázali vycestovat ze země. Čím více je Narges slyšet, tím více ji omezují a perzekvují.

Existuje v dnešním světě stále místo pro takové narušování svobody? Necháme autority, aby zavíraly lidi do vězení podle momentálních politických cílů?

Pojďme to změnit a řekněme íránským úřadům, že takové porušování lidských práv tolerovat nebudeme!

 

Podepište petici

 

(Ne)zapomenutí vězni z Blatného náměstí

Někteří vězňové z Blatného náměstí už jsou na svobodě. Vladimir Akimenkov, Artjom Savjolov a Michajl Kosenko i díky těm z Vás, kteří jste podepsali petici za jejich propuštění.

Je to už tři roky, co policie tvrdě zakročila proti pokojné demonstraci odpůrců prezidenta Putina. Policie tenkrát zadržela na 600 lidí. Třináct vězňů z Blatného pořád sedí v trestaneckých koloniích.

Přečtěte si víc v blogu Ivana Kondratěnka, vedoucího kampaní v ruské pobočce Amnesty International.

http://www.amnesty.cz/z964/ivan-kondratenko-zal-po-blatnem

Děkujeme, že podporujete Amnesty International. Společně můžeme dosáhnout propuštění nespravedlivě uvězněných nebo zlepšení jejich podmínek ve vězení. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady doposud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani případy, kdy daná země začne na náš popud problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších.