HOROSKOP TÝDNE OD 7. DO 13. BŘEZNA 2015
Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí tohoto týdne je úplné zatmění Slunce, ke kterému dochází 9. března a jehož střed bude ve 2.54 hod SEČ. Zatmění Slunce není samo o sobě z astrologického hlediska nijak pozitivní konstelací a často předznamenává velmi náročné děje jak v přírodě tak ve společnosti a působí zejména v těch lokalitách, kde je viditelné či v době zatmění vychází nebo kulminuje. Působí podle pravidel klasické astrologie bohužel tolik let, kolik hodin je viditelné, takže v uvedených lokalitách „se mají na co těšit“ nejméně rok. Tentokráte k zatmění navíc dochází za polovičního kosmického kříže mezi Sluncem a Lunou v Rybách, Jupiterem v Panně a Saturnem ve Střelci, takže lze očekávat řádění zejména zemského a vodního živlu, a to hlavně na indonéských, australských, malajských ostrovech či na Papui Nové Guinei. Možné jsou i škody na Velkém bariérovém útesu. V těchto lokalitách pravděpodobně dojde k podmořským zemětřesením či k výbuchům sopek doprovázených tsunami. Mnoho dobrého pro společenskou stabilitu však nevěstí ani pro Kazachstán, Afganistan, Pákistán a pro Indočínu. V obecné rovině napětí mezi Pannou, Rybami a Střelcem světu přinese extrémní nerovnováhu v distribuci vodních srážek a v následné úrodě. Leckde budou sklízet mimořádné výnosy a jinde budou díky suchu hladovět a žíznit. Jak to však lidstvo jako celek vyřeší, to není ve hvězdách, ale v jeho rukách. Celkově bude dost pro všechny, ale přesto se obávám, že v určitých lokalitách budou lidé umírat hladem…

Pondělí a úterý

Venuše pohybující se znamením Vodnáře přejde přes Urana republiky a vytvoří opozici na Lunu republiky ve Lvu a v pondělí se k ní přidruží i Luna, takže se dá předpokládat, že média budou propírat etické poklesky vlivných osobností naší politické a ekonomické scény.

Středa a čtvrtek

Středa je nejen kvůli zatmění kritickým dnem, jelikož Venuše bude v opozici na Saturna republiky a Slunce v Rybách bude v kvadrátu s Marsem republiky ve Střelci. Výsledkem mohou být četné karamboly v mezilidských vztazích i na cestách. Naši sportovci a kriminalisté svedou se svými protivníky těžké boje a mohou z nich vyjít se šrámy na duši i na těle. Naše veřejnost může být podrážděna vystrašena neblahými ději. Ve čtvrtek se astrologická situace bude vystřibřovat a zklidňovat.

Pátek až neděle

V pátek a v sobotu by doprava neměla váznout, Merkur tranzitující Rybami bude v harmonickém spojení s Merkurem v horoskopu republiky ve znamení Štíra a díky tomu by se měly také na našem území hýbat obchody. V neděli odpoledne a večer pak může stoupat počet dopravních nehod, konstelace již tak harmonické nebudou.

Zdroj: www.stribrny.cz