HOROSKOP TÝDNE OD 25. DO 31. LEDNA 2015
I v tomto týdnu sehraje hlavní roli na pomyslné astrologické šachovnici posel Bohů – Merkur, který se z pohledu geocentrického v pondělí 25.1. zastavuje v bodě ekliptiky citlivém pro Českou republiku – na patnáctém stupni znamení Kozoroha v opozici na Jupitera republiky na patnáctém stupni Raka. Výsledkem pak mohou být sporná rozhodnutí soudů našich či mezinárodních, která mohou vyhnat peníze kapes daňových poplatníků. Navíc bude po celý tento a i v úvodu následujícího týdne Merkur v kvadrátu s Uranem ve znamení Berana. Z hlediska mundánní astrologie ( sledující osudy celého světa ) , takže lze očekávat prudké změny počasí, řádit ovšem mohou nejen živly přírodní, ale i teroristické. Předpokládat lze útoky ze vzduchu, také však z kyberprostoru a přijít mohou výpadky počítačových či rozvodných sítí. Pozitivem pak je, že Merkur v přímém běhu přeci jen může rozhýbávat obchody a urychlovat tok informací. Na straně druhé pak mírotvorně zapůsobí Venuše ve znamení Kozoroha, která ve druhé půli týdne bude v harmonickém spojení se silným Neptunem ve znamení Ryb. Tato pozitivně působící konstelace přeje meditacím, rozjímáním a návštěvám kulturních zařízení.

Pondělí a úterý

Mars přechází přes Merkura republiky ve znamení Štíra a díky tomu se dají očekávat intenzívní jednání našeho parlamentu a vlády. Předpokládat lze ostré mediální přestřelky mezi vládnoucí garniturou a opozicí.

Středa a čtvrtek

Venuše pohybující se znamením Kozoroha vytvoří harmonickou vazbu se Sluncem republiky ve znamení Štíra a lze tudíž předpokládat úspěchy našich umělců, kulturní stánky by měly praskat ve švech.

Pátek až neděle

V pátek mohou na našich silnicích nastat dopravní zmatky, zvýšenou měrou mohou na našem území řádit živly přírodní – zejména živel vodní v různých skupenstvích a živly kriminální. ( Slunce opozice Neptun republiky, Merkur opozice Jupiter republiky ). Sobota přeje společenským setkáním a duchovním aktivitám, zatímco v neděli a v pondělí lze očekávat zvýšenou četnost havárií v individuální i v hromadné dopravě, technika se bude vymykat zpod kontroly své obsluhy a přijít mohou výpadky počítačových a rozvodných sítí díky přesnému kvadrátu mezi Merkurem a Uranem.