HOROSKOP TÝDNE OD  25. DO 31. KVĚTNA 2015
Horoskop týdne od 25. do 31. května 2015

připravil Ing. Richard Stříbrný.

V tomto týdnu sehraje hlavní roli na pomyslné astrologické šachovnici planeta mystiků a duchovních lidí – Neptun, který je velmi silný, jelikož se nachází ve znamení, kde vládne – ve znamení Ryb a v tomto týdnu postupně vytváří velmi napěťové vazby s Marsem, s Merkurem a se Sluncem ve znamení Blíženců. Výsledkem pak mohou být velmi nerovnoměrné vodní srážky a proměnlivé počasí. Svět může očekávat prudké bouře doprovázené lijáky a silnými vichry, které způsobí lokální záplavy. Vyloučit nelze ani kontaminaci pitné vody choroboplodnými bakteriemi či ekologické pohromy vyvolané úniky ropy a ropných derivátů. Mohou být iniciovány epidemie infekčních chorob, oleje do ohně mohou přilít svými výroky i činy různí extrémisté, kteří se pokusí rozdmýchávat doutnající konflikty. Pravděpodobně bude stoupat spotřeba drog a alkoholu. V nejobecnější rovině se zesílí napětí mezi skupinami obyvatelstva preferující rozum a těmi, kteří věří v Boha a dávají přednost hodnotám duchovním nad materiálním.

Pondělí a úterý

V pondělí a v úterý se na ekliptice postupně vytvoří velký kosmický kříž mezi Sluncem s Marsem v Blížencích, Lunou v Panně, Saturnem ve Střelci a Neptunem v Rybách. Výsledkem mohou být zmatky a neporozumění jak mezi jednotlivci tak mezi státy.

Středa a čtvrtek

Merkur pohybující se ekliptikou zpětným chodem ( retrográdně ) spojí své síly s Marsem ve vzdušných Blížencích, a to by mělo urychlovat výměnu zboží a informací. Lidé by měli spolu uvolněně a přitom dynamicky komunikovat. Mnohde na Zemi pak hrozí tornáda, cyklóny či prudké bouře.

Pátek až neděle

O víkendu se ocitne Slunce a také retrográdní Merkur pohybující se znamením Blíženců v  kvadratuře na Neptuna ve znamení Ryb, což přilije ještě oleje do ohně a pravděpodobně dojde k dějům, jenž naleptají důvěru mezi jedinci i národy, kteří mají mezi sebou podepsané smlouvy a následně se budou vzájemně obviňovat z jejich nedodržování. Je ze zvýšené riziko setkání s podvodníky či zakoupení zboží se skrytými vadami.

Zdroj: http://www.stribrny.cz/strib.clanek.php?clID=1961