HOROSKOP TÝDNE OD 23. DO 29. KVĚTNA 2016
Nejvýznamnější mundánní konstelací tohoto týdne ( platnou pro celý svět ) je bezesporu přesná kvadratura mezi Jupiterem pohybujícím se ve znamení Panny přímým směrem a Saturnem ve znamení Střelce, který postupuje ekliptikou z pohledu geocentrického zpětným pohybem. Výsledkem mohou být děje v přírodě i ve společnosti, které povedou ke zchudnutí lidstva jako celku. Mimořádně nerovnoměrná distribuce vodních srážek plus sociální nestabilita může vyvolat migrační vlny obyvatel toužících po vyšším blahobytu, po míru, po lepší výživě, vzdělání a po lepším zdravotnictví. Bohatší státy pravděpodobně přijmou politická rozhodnutí ke zneprůchodnění svých hranic, následně pak může trpět mezinárodní obchod. Mnohé státy mohou vetovat navržené dohody z obav z levnější konkurence, což může vyvolat odvetná opatření. V tomto týdnu však může zaznamenat negativní impulzy nejen mezinárodní obchod, ale i vztahy mezi spojenci se mohou začít rozkližovat.

Pondělí až středa

Venuše na své pouti ekliptikou v úterý v 11.44 hod SELČ do znamení Blíženců a ihned po svém vstupu do tohoto vzdušného znamení se ocitá v opozici na retrográdního Marse ve znamení Střelce. Díky tomu by to mělo mezi ženským a mužským živlem hodně jiskřit, mnozí mohou podléhat vášním a zapomínat na své závazky. Trpět mohou nejen vztahy jedinců, ale i států, které se budou obviňovat z nedodržování úmluv.

Čtvrtek a pátek

Přesný kvadrát mezi Jupiter a Saturnem vytváří nepříznivé klima pro podpisy významných smluv či pro uzavírání sňatků.

Sobota a neděle

Tranzitující Merkur ve znamení Býka vytváří harmonickou vazbu s Jupiterem naší republiky ve znamení Raka a díky tomu by se obchody na našem území měly vcelku hýbat, lidé by měli být schopni a ochotni své ušetřené peníze investovat do svých smyslových požitků – např. za kvalitní jídlo či za umělecká díla.

 

Zdroj: http://www.stribrny.cz/