HOROSKOP TÝDNE OD 21. DO 27. ZÁŘÍ 2015
Horoskop týdne od 21. do 27.9. 2015 připravil Ing. Richard Stříbrný.

Nejvýznamnější astrologickou událostí tohoto týdne je bezesporu vstup Slunce o znamení Vah, ke kterému dochází ve středu v 10.20 hod SELČ a na Severní polokouli tak nastává Podzimní rovnodennost. Horoskop sestavený pro tento okamžik, pak podbarvuje dění na Zemi po nejbližšího čtvrt roku. Předchozího čtvrt roku platil horoskop Letního slunovratu, ve kterém byla Luna charakterizující lid této planety poněkud přidušena kvadrátem Saturna, což předznamenávalo exodus mnoha zrozenců z lokalit sužovaných válečným běsněním, neúrodou a suchem do lokalit bohatších, kde panuje mír, stabilita a příjemnější klima sociální i přírodní. Ani v následujícím čtvrtletí se však situace o mnoho nezlepší. Luna je ve znamení svého exilu – v Kozorohu a navíc je součástí polovičního kosmického kříže – v kvadrátech s Merkurem ve Vahách a s Uranem v Beranu. Výsledkem pravděpodobně mimo jiné bude pokračující humanitární krize doprovázená citovým vydíráním a zřejmě také šířením epidemií infekčních chorob ( Jupiter v Panně v opozici na Neptuna v Rybách ). Horoskop Podzimní rovnodennosti sestavený pro naši republiku poukazuje na úspěchy našich umělců a sportovců, ekonomicky bychom na tom měli být také nadprůměrně ( Venuše ve Lvu na M.C. v trigonu s Uranem v Beranu ) a zřejmě se dočkáme i větších úhrnů vodních srážek než v předchozích měsících ( Neptun v Rybách ve 4. domě ). Vládce 9. domu Luna je v 3. domě, takže lze předpokládat, že budeme pro běžence i nadále spíše tranzitní než cílovou zemí. Z astrokartografického hlediska se ocitnou v první linii nepříznivých konstelací zejména Sýrie, Turecko, Egypt, Súdán, kde mají Saturna na ascendentu.

 

Pondělí a úterý

Naše republika by mohla zaznamenat úspěchy na poli sportovním i ekonomickém. (Mars ve Lvu je v sextilu s Venuší republiky ve Vahách ).

Středa a čtvrtek

Slunce ve Vahách bude v sextilu se Saturnem ve Střelci, Venuše ve Lvu v trigonu s Uranem v Beranu, což jsou konstelace přející zahajování nových projektů a navazování nových kontaktů. To, co bude v těchto dnech započato by mohlo mít trvalejší úspěch.

Pátek až neděle

O víkendu se projeví neblahý vliv Marse ve znamení Panny, který vytvoří kvadraturu se Saturnem ve znamení Střelce a díky může v leckteré lokalitě dojít k pokusům o inicializaci válečného konfliktu, které bude motivován zejména náboženskými střety. Ovšem pravděpodobná je také eskalace napětí v souvislosti s uprchlickou krizí, kterou již mnohé státy nebudou zvládat a výsledkem pak může být policejní či vojenská brutalita. Vyloučit ovšem nelze ani výbuchy sopek, zemětřesení, velká dopravní či průmyslová neštěstí.

 
Zdroj: http://www.stribrny.cz/