HOROSKOP TÝDNE OD 21. DO 27. PROSINCE 2015
Bezesporu nejvýznamnější událostí tohoto týdne je Zimní slunovrat, ke kterému dochází v úterý 22. prosince v 5.48 hod SEČ, kdy Slunce na své pouti ekliptikou přechází do znamení Kozoroha. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pros souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě. Z horoskopu Zimního slunovratu lze usoudit na prudké zvraty počasí, které mohou přinést rychlé tání hlavně ve druhé a ve třetí únorové dekádě doprovázené lokálními záplavami či škodami na lesním porostu vyvolaných silnými větry. Poškozeny mohou být mnohé komunikace, cestáři pravděpodobně mnoho neušetří. U vlády pravděpodobně zůstane tandem Sobotka – Babiš ( v 10. domě je znamení Vah i znamení Panny – jejich Sluneční znamení ). Naše republika by měla v tomto období vcelku prosperovat, nezaměstnanost by neměla výrazněji stoupat. Mezi úterkem a pátkem tohoto týdne působí vcelku harmonické konstelace přející zklidňování předchozích hektických dnů. Venuše bude v sextilu s Jupiterem a Merkur v trigonu s Jupiterem, takže by komunikace neměla váznout, lidé by k sobě měli být převážně milí a uvolněně komunikující se svými bližními.

Pondělí

Merkur v Kozorohu bude v kvadrátu s Uranem v Beranu, což by mohlo přinést světu četné výpadky počítačových a rozvodných sítí, do potíží se může dostat letecká i železniční doprava.

Úterý a středa

Mars ve vahách vytvoří harmonické vazby jak s Lunou republiky ve Lvu tak s Uranem republiky ve Vodnáři a díky tomu by mnozí ještě na poslední chvíli mohli pořizovat dárky, obchody se budou hýbat zejména s elektronikou a s luxusními šperky či s bytovými doplňky.

Čtvrtek až sobota

Až do pátečních 6.26 hod se bude pohybovat Luna znamením Blíženců, Venuše bude v sextilu s Jupiterem, takže by na Štědrý den měla být vstřícná, společenská a veselá atmosféra. Nuda nebude na pořadu dne, lidé se budou procházet a vesele komunikovat. Až do nedělních 11.30 hod bude Luna procházet citlivé znamení Raka, a to je vhodný čas pro setkání s rodinnými příslušníky nad dobrým jídlem a pitím.

Neděle

V neděli se astrologické klima v naší republice poněkud ochladí, a to jak obrazně – ve společenském styku – tak možná doslova, jelikož se Venuše ve znamení Štíra dostane do kvadratury se Saturnem republiky ve znamení Lva. Výsledkem mohou být rovněž dopravní zácpy a deprese osamělých či opuštěných jedinců.

 

Richard Stříbrný

http://www.stribrny.cz/