HOROSKOP TÝDNE OD 20. DO 26. ČERVNA 2016
Bezesporu nejvýznamnější mundánní konstelací tohoto týdne je vstup Slunce do znamení Raka, ke kterém dojde v úterý 21. června v 0.34 hod SELČ. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po nejbližšího čtvrt roku. Z astrologického hlediska bude následující léto všechno možné jen ne poklidné. V daném horoskopu se totiž nachází velký kosmický kříž mezi Merkurem v Blížencích, Jupiterem v Panně, Saturnem ve Střelci a Neptunem v Rybách. Navíc tento horoskop obsahuje úplněk – opozici mezi Lunou v Kozorohu a Sluncem s Venuší v Raku. Tohle enormní napětí mezi živly se může projevit naprostými živlovými extrémy – cyklóny, prudkými bouřemi, zemětřeseními či výbuchy sopek. Dá se také předpokládat velmi nerovnoměrná distribuce vodních srážek, takže leckde budou plavat a jinde zase trpět suchem, což se zřejmě podepíše na nižší úrodě a díky tomu se pak prodraží základní potraviny. Napětí mezi konzervativními a liberálními složkami společnosti bude stoupat, přijít mohou sociálně a nábožensky motivované nepokoje. Nejnáročnější děje mohou očekávat v Anglii, ve Francii – tady se dají očekávat spíše sociální nepokoje, zemětřesení mohou přijít ve Střední Americe a v Západní Africe. Záplavy mohou nastat v centrální Číně, v Bangladéši, v Barmě, v Kambodži a v Thajsku. U nás by léto mělo být větrné a vlhčí, taková sucha jako loni by nás neměla postihnout, zato však četnost havárií v individuální i v hromadné dopravě může dosti stoupat. Velké napětí ve společnosti i mezi živly v přírodě nastartuje další migrační vlny, kterým se ovšem Evropa bude pravděpodobně úspěšně bránit i za cenu utrpení mnoha lidí, kterým by byla schopna pomoci a nechá je napospas jejich neblahému osudu… I v tomto týdnu bude pokračovat dramatický vliv Marse ve znamení Štíra, který se zastavuje na 23. stupni v napětí s Lunou a s Uranem republiky. V důsledku toho může být náš národ zneklidněn napětím v bezpečnostních složkách našeho státu i uvnitř vládnoucí koalice. K napětí již přispěla a i nadále mohou přispívat sporná rozhodnutí soudů, vyloučit nelze ani průmyslová či dopravní neštěstí či násilné trestné činy.

Pondělí a úterý

Merkur v Blížencích se ocitne v opozici na Saturna ve Střelci, což může přinést ve světě zemětřesení a nábožensky motivované nepokoje. V obecné rovině může poněkud váznout komunikace na síti i mezi jedinci.

Středa a čtvrtek

Merkur v Blížencích bude v kvadrátu s Jupiterem v Panně, takže lze předpokládat, že lidé budou spolu uvolněněji komunikovat, leč komunikace se může zvrhnout v neporozumění a v hádky. Ve čtvrtek v době plebiscitu v Anglii se bude Luna pohybovat znamením Vodnáře, takže lze usuzovat na to, že se lidé mnohdy nebudou řídit doporučeními různých vůdců či celebrit, ale rozhodou se sami na základě momentální nálady.

Pátek až neděle

V pátek se díky opozici tranzitujícího Merkura v Blížencích v opozici na Marse republiky ve Střelci zvýší četnost vážných dopravních nehod a násilných trestných činů. Naši sportovci a kriminalisté svedou se svými protivníky těžké boje, ze kterých vyjdou se šrámy na duši i na těle.. Možné jsou i prudké zvraty počasí. V sobotu a v neděli se bude Luna pohybovat znamením Ryb, a to obvykle přináší vlhčí počasí.

Zdroj: www.stribrny.cz