Horoskop týdne od 20. do 26. března 2017
Hned v pondělí 20. března v 11.29 hod SEČ, na své pouti ekliptikou vstoupí Slunce do znamení Berana a celý svět tak dostane nový impulz. Horoskop sestavený pro tento okamžik pak podbarvuje dění na celé Zemi po následující rok. Při pohledu do tohoto horoskopu je patrné zdůraznění ohnivého živlu, nachází se v něm 6 z 10 těles, které bere astrologie zejména v potaz. Tato ohnivá konstelace pravděpodobně urychlí globální oteplování a dá se předpokládat, že v následujících 12 měsících bude lidstvo své problémy řešit rázně a rychle, někdy i za cenu válečných operací. Zvláštní na novoročním horoskopu je velmi těsná konjunkce Luny se Saturnem ve znamení Střelce, která poněkud zbrzdí proudy migrantů, poškodí však také cestovní ruch a zahraniční obchod, kde se dají očekávat další restrikce. Stoupne riziko uvalení nových cel a vypuknutí obchodních válek, zavádění nových víz atd. Hranice se budou spíše utěsňovat než aby byly propustnější. V novoročním horoskopu je bohužel opozice mezi Jupiterem ve Vahách a Uranem  v Beranu, takže lze předpokládat, že dojde i těžkým mezinárodně právním bitvám. Na straně druhé by u většiny plodin měla být vyšší úroda než loni a dá se rovněž očekávat kvalitnější ročník vína. O víkendu se ocitne Merkur s Uranem v konjunkci ve znamení Berana v harmonické vazbě jak s Uranem republiky ve Vodnáři, tak s Lunou republiky ve Lvu, což by mohlo přinést podněty k ukončení intervencí Národní banky a k následné změně kurzu české měny.

 

Pondělí

V tomto dni se mění kvalita času, jelikož Slunce v 11.29 hod přechází do znamení Berana a hned v 16.30 hod vstupuje Luna do znamení Kozoroha a v 16.58 hod nastává poslední čtvrť a díky by citliví jedinci mohli měnit nálady a reagovat na podněty podrážděně.

Úterý až čtvrtek

Tyto dny jsou pro naši republiku z astrologického hlediska nejkritičtější dny tohoto týdne, jelikož se Mars procházející znamení Býka ocitá v kvadrátu na Neptuna republiky ve znamení Lva a Merkur v Beranu vytváří kvadrát na Jupitera republiky v Raku. V těchto dnech může být naše veřejnost zneklidněna případy odhalené korupce vlivných osobností, loupežemi a ohrožením vyvedení velkých objemů peněz z fondů či bank. Do potíží se mohou dostat nejen naši obchodníci, ale i diplomaté, našemu státu může být vyhrožováno arbitrážemi.

Pátek až neděle

Merkur o víkendu spojí své síly s Uranem ve znamení Berana, a to na stupni ekliptiky pro naši republiku velmi významným ( 23. stupeň Střelce ), který je v silných vazbách jak s Uranem republiky tak s Lunou republiky ve finančních úsecích horoskopu naší republiky, takže se jeví dosti pravděpodobné silné úvahy o ukončení intervencí do kurzu naší měny ze strany Národní banky. Jinak je zde další konjunkce Slunce s Venuší ve znamení Berana, což přeje seznamovacím aktivitám a návštěvám kulturních zařízení. Luna se však ocitá v konjunkci s Neptunem ve znamení Ryb, takže bude soupeřit živel ohnivý s živlem vodním a díky tomu se dají očekávat extrémy počasí – leckde budou na naší planetě záplavy jinde zase extrémní horko.

Zdroj: www.stribrny.cz