Horoskop týdne od 19. do 25. září 2016
Nejdůležitější astrologickou událostí tohoto týdne je bezesporu vstup Slunce do znamení Vah, ke kterému dochází ve čtvrtek 22. září v 16.21 hod SELČ. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v této lokalitě po následujícího čtvrt roku. V horoskopu sestaveném pro tento okamžik se nachází Slunce v konjunkci s Jupiterem na počátku znamení Vah a na konci znamení Vah je vládkyně tohoto vzdušného znamení Venuše, planeta lásky, krásy a harmonie. Silně zdůrazněné znamení Vah dává šanci znepřáteleným národům a rozhádaným jedincům k nalezení rozumných kompromisů a k dosažení mírových dohod. Právo a spravedlnost by mělo vítězit nad podvody a nad agresivitou. Ovšem ve zbytku tohoto horoskopu panuje silné napětí, je zde tzv. velký kosmický kříž mezi Lunou ve znamení Blíženců, Merkurem ve znamení Panny, Neptunem ve znamení Ryb a Marsem se Saturnem ve znamení Střelce. A obdobné konstelace se nachází v horoskopech zatmění Slunce z 1. září a Luny z 16. září. Toto napětí může v určitých lokalitách  ( zejména v Egyptě, v Súdánu, v Keni, v Tanzánii, v Zimbabwe a v Brazílii, v Bolívii nebo v Chile ) přinést sociální nepokoje vyvolané neúrodou, epidemiemi a řáděním živlů. Ve výše zmiňovaných lokalitách Saturn buď vychází či kulminuje a jelikož je v napěťových vazbách, dají se v nejbližších měsících předpokládat děje v přírodě i ve společnosti vedoucí ke zdražování základních potravin, surovin a léků.

Pondělí až středa

V hlavní roli na pomyslné astrologické šachovnici se ocitne Venuše – planeta lásky, krásy a harmonie, která se bude pohybovat ve znamení Vah, kde je velmi silná – vládnoucí – a navíc vytvoří harmonickou vazbu se svým odvěkým souputníkem Marsem, který je ve znamení Střelce a také se Saturnem v horoskopu naší republiky nacházejícím se ve znamení Lva. Díky těmto příjemným konstelacím by se mohla zakopat válečná sekera mezi znepřátelenými jedinci i rozkmotřenými státy. Náš stát ve středu dokonce zažije tzv. Venušinskou revoluci, jelikož se Venuše ocitne v 16.01 hodin na stejném místě, na kterém se nachází v horoskopu naší republiky. Doufejmě, že tato konstelace předznamenává období míru, blahobytu a stability.

Čtvrtek a pátek

Od čtvrtečních 16.21 hod se bude Slunce již pohybovat spolu s Jupiterem ve znamení Vah, a tranzitující Mars se ocitne v harmonickém spojení s Venuší republiky a díky tomu by mohli zabodovat naši sportovci i obchodníci.

Sobota a neděle

Merkur se od čtvrtečních 7.30 hod bude konečně ekliptikou pohybovat přímým směrem, což by mělo prospět světovému obchodu a mírovému procesu. Naši obchodníci by si měli mnout ruce, jelikož o víkendu vytvoří Merkur ve znamení Panny harmonickou vazbu s Jupiterem republiky ve znamení Raka.

Zdroj: www.stribrny.cz