Horoskop týdne od 19. do 25. prosince 2016
Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí tohoto týdne je vstup Slunce do znamení Kozoroha, ke kterému letos dochází již ( vzhledem k přestupnému roku – je tu den navíc ) ve středu 21. prosince v 11.44 hod SEČ a na Severní polokouli tak dochází k Zimnímu slunovratu. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po následujícího čtvrt roku. Klíčovou roli v následujících měsících pak sehraje Saturn pohybující se znamením Střelce v harmonickém spojení jak s Jupiterem ve znamení Vah tak s Uranem ve znamení Berana. Díky této výrazné konstelaci dostane lidstvo mimořádnou šanci k ukončení konfliktů válečných, ekonomických i mezinárodněpolitických či nábožensky motivovaných. Saturn představující konzervativní proudy společnosti bude v harmonii s Uranem reprezentujícím spíše liberálně laděné skupiny obyvatelstva a pro tentokráte by měl zavládnout smír, měly by být nalezeny rozumné kompromisy a je zde i velká pravděpodobnost ukončení vleklých válečných konfliktů. Z toho pak bude zřejmě profitovat světová ekonomika a dá se předpokládat, že burzovní indexy by měly povyrůst. Také zdánlivě nepřekonatelné rozpory mezi skupinami obyvatelstva různé kultury a náboženského vyznání by měly postupně krok po kroku překonávány. Na straně druhé tu je opozice mezi Jupiterem ve znamení Vah a Uranem ve znamení Berana, která bude exaktní v době vánočních svátků a jenž může světu přinést útoky hackerů na vládní servery, technika se bude vymykat zpod kontroly své obsluhy a leckde může kolabovat hromadná doprava jak letecká tak železniční.

 

Pondělí

V pondělí se začíná Merkur pohybovat ekliptikou retrográdně ( a zůstane jím až do 8. ledna 2017 ) , což zpravidla poněkud zpomalí tok zboží a výměnu informací. Může to přinést řadu problémů logistickým firmám a poště při dodávaní zásilek do určených destinací. Dá se také předpokládat, že předvánoční shon začne pomalu utichat.

Úterý až čtvrtek

Úterní ráno může poněkud zbrzdit dopravu kvadrát mezi Lunou v Panně a Saturnem ve Střelci a ve čtvrtek ráno bude zase Luna ve vahách v kvadrátu s retrográdním Merkurem v Kozorohu, což může zase zbrzdit dopravu i tok informací.

Pátek až neděle

Vánoční víkend velmi pozitivně ovlivní harmonická vazba mezi Venuší ve Vodnáři a Jupiterem ve Vahách, takže by měla převládat láska, pohoda a harmonie nad nervozitou a nad stresem. Pod vánočním stromkem zabodují zřejmě nejvíce značkové ošacení, módní zboží a elektronické „vychytávky“.

 

www.stribrny.cz