HOROSKOP TÝDNE OD 18. DO 24. KVĚTNA 2015
Horoskop týdne od 18. do 24. května 2015

připravil Ing. Richard Stříbrný

Tento týden začíná za novoluní v zemském a v pevném znamení Býka, ke kterému dochází hned v pondělí v 6.13 hod SELČ, což by předznamenávalo spíše stabilní období, kdy lidé myslí pragmaticky a nehrnou se do nějakých dobrodružství ducha či těla, váží si hmotných statků a dosažených pozic. Opak však bude pravdou, a to zejména ze dvou důvodů – jednak k novoluní dochází poblíž nebezpečné stálice zvané Algol a jednak se na ekliptice vytvoří enormní napětí mezi znamením Střelce, kde je Saturn a znamením Blíženců, ve kterém se postupně ocitne Slunce, Luna, Merkur a Mars, sekundovat jim pak bude v napěťových konstelacích i Neptun ve znamení Ryb. Výsledkem pak může být velké řádění živlů, v určitých částech světa přijdou cyklóny, tornáda nebo alespoň prudké bouře. Celkově se dá říci, že klima v přírodě i ve společnosti bude hodně proměnlivé výrazně tomu přispějí i neobjektivně informující média.

Pondělí a úterý

Tranzitující Venuše ve znamení Raka vytvoří trigon na Merkura republiky ve znamení Štíra a tato příjemně působící konstelace by nám měla přinést vcelku úspěchy, příjemné klima v přírodě i atmosféru ve společnosti zejména pak v úterý. Méně příjemné vlivy Luny se projeví v pondělí mezi 13. a 16. hodinou, kdy může kolabovat doprava či nás pozlobí výpadky sítí.

Středa a čtvrtek

Ve středu se projeví vcelku dobré Lunární vlivy přející uvolněné komunikaci a plynulé dopravě. Ve čtvrtek v 10.44 hod přechází Slunce do znamení Blíženců, což by mělo urychlit tok informací a výměnu zboží. Venuše přechází přes Jupitera republiky a tato příjemná konstelace by nám mohla přinést úspěchy na poli kulturním, uměleckém i obchodním. Náš stát může podepsat ve druhé půli týdne významné smlouvy.

Pátek až neděle

O víkendu se ocitne Slunce pohybující se znamením Blíženců v opozici se Saturnem ve znamení Střelce. V důsledku této napěťové konstelace může svět očekávat řádění vzdušného a ohnivého živlu, možná jsou ovšem také zemětřesení, stoupat bude napětí v lokalitách, kde se střetávají komunity s rozdílným náboženstvím. Extrémisté z obou stran barikády se pokusí svými výroky i činy rozdmýchat doutnající válečné konflikty. Koncem tohoto a v první půli následujícího týdne vytvoří navíc Mars ve znamení Blíženců kvadraturu na Neptuna ve znamení Ryb, což přilije ještě oleje do ohně a pravděpodobně dojde k dějům, jenž naleptají důvěru mezi jedinci i národy, kteří mají mezi sebou podepsané smlouvy a následně se budou vzájemně obviňovat z jejich nedodržování.

 

Zdroj:  www.stribrny.cz