HOROSKOP TÝDNE OD 16. DO 22. KVĚTNA 2016
Až do pátku bude z astrologického hlediska hrát první housle zemský živel, ve kterém se bude pohybovat po celý týden Slunce, Merkur a Venuše ve znamení Býka, Pluton ve znamení Kozoroha a Jupiter ve znamení Panny. V důsledku toho lze očekávat, že u lidí bude vítězit touha po konstruktivním dialogu a po prosperitě nad chutí bořit a válčit. Zemské konstelace vytváří ideální klima pro nákup zboží trvalejší hodnoty a pro investice do nemovitostí. Retrográdní Merkur spojí v následujících dnech své síly s Venuší, a to navíc ve znamení Býka, kde je Venuše dominantní figurou, takže lze předpokládat, že znepřátelené státy a rozhádaní jednotlivci dostanou velkou šanci k zakopání válečné sekery a k obnovení konstruktivního dialogu. V pátek v 16.36 hod SELČ přechází Slunce na své pouti ekliptikou do znamení Blíženců a ihned po svém vstupu do tohoto vzdušného a pohyblivého znamení se dostává do opozice na retrográdního Marse ve znamení Střelce. Díky tomu lze očekávat extrémní děje ve společnosti i v přírodě a oleje do ohně ještě přilije úplněk v noci ze soboty na neděle. Leckde tak vzplanou doutnající konflikty mezi znepřátelenými jednotlivci i mezi znesvářenými národy. V přírodě lze předpokládat prudké zvraty počasí a silné větry.

Pondělí a úterý

Slunce ve znamení Býka vytvoří kvadraturu se Saturnem republiky ve znamení Lva, což by nám mohlo přinést zmaření investic a ztráty při chybných investicích. Přijít mohou zácpy a vyloučit nelze ani útoky hackerů na bankovní systém.

Středa a čtvrtek

Venuše tranzitující znamením Býka bude v kvadraturách jak s Lunou republiky ve znamení Lva, tak s Uranem republiky ve znamení Vodnáře a tato konstelace může přinést provalení afér zkorumpovaných politiků či úředníků, váznout může výběr daní.

Pátek až neděle

Přichází „astrologický fičák“, jelikož Slunce přejde v pátek v 16.36 hod do znamení Blíženců a postupně se dostane do opozice na retrográdního Marse ve znamení Střelce. Napětí vyvrcholí v noci ze soboty na neděli, jelikož ve 20.48 hod přejde do znamení Střelce a ve 23.14 hod nastává úplněk. Výsledkem mohou být situace, za kterých budou na celé čáře vítězit prudké emoce nad zdravým rozumem. Prudce se zvýší riziko ostrých sporů mezi jednotlivci i mezi státy, vyloučit nelze havárie hromadných dopravních prostředků, řádit budou živly teroristické i přírodní. V určitých lokalitách lze očekávat prudké bouře, cyklóny, výbuchy sopek a požáry.

Zdroj: www.stribrny.cz