Horoskop týdne od 12. do 18. září 2016
Nejdůležitější astrologickou událostí tohoto týdne je bezesporu polostínové zatmění Luny, které bude v případě příznivého počasí viditelné i u nás a ke kterému dochází v pátek 16. září se středem ve 21.05 hod SELČ. Vytvoří se při něm poloviční kosmický kříž mezi Sluncem ve znamení Panny, Lunou ve znamení Ryb a Marsem ve znamení Střelce. V následujícím měsíci může svět díky této napjaté konstelaci očekávat zvýšenou četnost válečných konfliktů motivovaných jak ekonomickými tak náboženskými důvody. Tahle dramaticky působící konstelace velmi ztíží hledání kompromisů ve střetech mezi rozhádanými jednotlivci a mezi znepřátelenými národy. Šířit se mohou epidemie infekčních chorob, postihujících zejména střevní trakt a dá se očekávat vysoká četnost úrazů dolních končetin – v ohrožení se ocitnou zejména chodidla, kotníky a kyčelní klouby.

Pondělí až středa

Slunce spolu s retrográdním Merkurem se bude pohybovat ve znamení Panny v napětí s Marsem ve znamení Střelce, takže lze očekávat stoupání napětí mezi jednotlivci i mezi národy. Svět může očekávat zvýšenou četnost výbuchů sopek, požárů, prudkých bouří nebo teroristických činů pod náboženskými záminkami. A jelikož retrográdní Merkur vytvoří kvadraturu s Marsem republiky, zvýší to pravděpodobnost požárů a násilných trestných činů i na našem území.

Čtvrtek a pátek

Od čtvrtečních 4.23 hod do sobotních 6.22 hod se bude Luna pohybovat spolu s Neptunem ve znamení Ryb v napětí s Marsem a se Saturnem ve Střelci, navíc je zde páteční úplněk doprovázený zatměním Luny, takže lze předpokládat zejména v pátek dramatické a extrémní děje ve společnosti i v přírodě. Leckde přijdou požáry ze sucha jinde zase budou plavat díky mimořádně vydatným vodním srážkám.

Sobota a neděle

Luna bude procházet ohnivým znamením Berana ve vcelku harmonických vazbách, což přeje aktivnímu odpočinku při sportu a při cestování.

 

Zdroj: www.stribrny.cz