Horoskop srpen 2016
Nejvýznamnější konstelace srpen 2016

Konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě ( tranzity ) jsou po delší době ( s výjimkou 14. až 16. srpna ) vcelku harmonické a přejí jak aktivnímu odpočinku při sportu tak cestování po našich luzích a hájích. Tuto tendenci ještě posílí přechod Marse ze znamení Štíra do znamení Střelce, ke kterému dochází již 2. srpna. Ve třetí srpnové dekádě a na počátku září pak Mars dostihne na své pouti ekliptikou Saturna a společně vytvoří kvadraturu s Neptunem ve znamení Ryb. Napětí mezi ohnivým a vodním živlem pak světu pravděpodobně přinese výbuchy sopek, tsunami, cyklóny, prudké bouře a inicializaci epidemií infekčních chorob. 6. – 7. srpna a 13. – 16. srpna pak může být nevlídné klima ve společnosti i v přírodě. K zajímavému astronomickému jevu dojde při úplňku 18. srpna, kdy stín Země při pohledu z určitých lokalit ( u nás to nebude viditelné ) dosáhne okraje Luny, čímž se naplní předpoklad jejího polostínové zatmění a díky tomu budou emociálně založení lidé dosti vybuzení a unáhleně reagující na podněty.

1. srpna se na ekliptice vytvoří příjemná vazba mezi Venuší ve znamení Lva a Uranem ve znamení Berana a zároveň bude Slunce ve znamení Lva h v harmonickém spojení se Saturnem ve znamení Střelce, což přeje podpisům významných smluv, uzavírání sňatků či setkáním s přáteli nad sklenkou dobrého moku. Nuda nebude na pořadu dne, lidé se budou uvolněně bavit.

2. srpna ve 22.44 hod SELČ nastává novoluní ve znamení Lva a to je konstelace ideální pro zahajování nových projektů či pro navazování obchodních kontaktů.

5. – 7. srpna se ocitne Merkur ve znamení Panny v kvadratuře se Saturnem ve znamení Střelce, rovněž pak v opozici na Neptuna ve znamení Ryb a Venuše ve znamení Panny bude v kvadratuře s Marsem ve znamení Střelce. V důsledku toho mohou přijít nedorozumění mezi jednotlivci i mezi národy, komunikace může poněkud váznout. Zvyšuje se riziko lokálních záplav a zemětřesení, sesuvů půdy, závalů v dolech či zřícení budov.

13. -16. srpna se poněkud zhorší astrologické klima i v naší republice, jelikož Merkur ve znamení Panny vytvoří kvadraturu s Marsem republiky ve znamení Střelce a Slunce ve znamení Lva bude v opozici na Urana republiky ve znamení Vodnáře. Výsledkem mohou být těžké boje našich sportovců a kriminalistů se svými protivníky, přičemž výsledky nemusí odpovídat vynaloženému úsilí a snaze. Hrozí zranění našich sportovců i v mezinárodních zápoleních na letních olympijských hrách v Riu.

18. srpna v 11.26 hod SELČ nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Lva a Lunou ve znamení Vodnáře, tentokráte za polostínového zatmění Luny a díky tomu lze předpokládat, že citliví jedinci budou neklidnější a vydrážděnější.

22. srpna v 18.38 hod SELČ vstoupí na své pouti ekliptikou Slunce do znamení Panny, ve kterém se již pohybuje Merku s Venuší a s Jupiterem, což by mělo v následujících dnech vybudit v lidských duších touhu po vzdělání a po vylepšení své zdravotní situace. Komunikace by neměla váznout díky konjunkce Merkura s Jupiterem a s Venuší, stoupat bude zřejmě zájem o zdravou výživu, o potravinové doplňky a o zdravý životní styl.

24. – 26. srpna dostihne Mars Saturna ve znamení Střelce a vytvoří kvadráty s Neptunem ve znamení Ryb, což může světu přinést řádění přírodních i teroristických živlů.

27. – 29. srpna by opět měly převážit pozitivně působící síly na konci znamení Panny, které by na konci prázdnin již měly přinášet touhu po vzdělání a radost z blížící se školy a se setkání s kamarády.

 

Zdroj: http://www.stribrny.cz/