HOROSKOP SRPEN 2015
Nejvýznamnější konstelace srpen 2015

Bezesporu nejvýznamnější figurou na pomyslné astrologické šachovnici bude v srpnu 2015 Jupiter – planeta klasickou astrologií v minulosti nazývaná velkým štěstím, která 11. srpna opustí znamení Lva a vstoupí do poněkud chladnějšího a zemitějšího znamení Panny, ve kterém se bud pohybovat více než rok – až do 9. září 2016. V prvním týdnu srpna bude ještě Jupiter spolu s Venuší a s Merkurem na konci znamení Lva v kvadrátech na obávaného Saturna ve znamení Štíra, což nevytváří zrovna ideální kvalitu času pro dovolenou, jelikož lze předpokládat prudké výkyvy počasí a zvraty nálad zejména u citlivých jedinců a u těch, kteří mají v posledních dvou stupních pevných znamení – Býka, Lva, Štíra a Vodnáře významné konstelace, ti budou v první palebné linii. Svět může v těchto dnech očekávat řádění živlů přírodních i teroristických. Pro mnohé jedince žijící nad poměry tyto konstelace naznačují, že tanec na Titaniku na dluh končí a nastává pro ně tvrdá realita. Prodejci luxusního zboží, drahých šperků ze zlata a provozovatelé loterií a sázek se mají čeho obávat, jejich žně podpořené Jupiterem ve Lvu pomalu končí a s jeho přechodem do skromnější Panny nastává čas, kdy lidé budou spíše schopni a ochotni investovat do svého zdraví a do vzdělání. Z toho budou těžit nejen velké farmaceutické firmy či provozovatelé velkých škol, ale také menší producenti a prodejci zdravé výživy, maséři, etikoterapeuti, psychosomatičtí lékaři, povzbuzeny budou různé formy alternativního léčení a vzdělání. Nezvládnutý Jupiter v Panně pak přinese epidemie střevních infekcí a u mnohých až příliš úzkostlivé myšlenky na to, co je zdravé a co nezdravé…

2. srpna vytvoří Merkur ve Lvu harmonickou vazbu s Uranem v Beranu, což je ideální čas pro koupi nového mobilu nebo počítače.

3. – 6. srpna se na ekliptice vytvoří řada kvadratur mezi prvky ve znamení Lva ( Jupiter, Venuše a Merkur ) a Saturnem ve znamení Štíra, což může mimo jiné světu přinést požáry, zemětřesení či prudké bouře.

12.- 13. srpna budou dění u nás i ve světě ovlivňovat protichůdně působící konstelace. Merkur v Panně se ocitne v opozici na Neptuna v Rybách, a to může vnést chaos na cesty, zvýší se pravděpodobnost setkání se zfetovanými či s podnapilými účastníky silničního provozu. Na straně druhé bude Slunce ve Lvu v trigonu s Uranem v Beranu, což přeje rychlým a bezproblémovým přesunům.

14. srpna v 16.53 hod nastává novoluní ve znamení Lva.

15. srpna dostihne Slunce na své pouti ekliptikou Venuši ve znamení Lva, a to je konstelace přející zábavám všeho druhu a také seznamování s vhodnými protějšky.

21. a 22. srpna vytvoří Slunce na konci znamení Lva kvadrát se Saturnem ve znamení Štíra, což může světu přinést zemětřesení, zřícení budov, závaly v dolech a dá se očekávat méně příjemné počasí.

23. srpna ve 12.37hod přejdu Slunce z ohnivého znamení Lva do poněkud chladnějšího a střízlivějšího znamení Panny, což předznamenává pomalu končící léto a příchod povinností.

26. – 27. srpna se na ekliptice uzavřou dvě příjemně působící konstelace – Merkur sextil Saturn a Slunce konjunkce Jupiter, které by měly vnést důstojnou atmosféru pro důležitá jednání, pro podpisy významných smluv a pro zahajování nových projektů.

29. srpna ve 20.35 hod nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Panny a Lunou ve znamení Ryb.

.