Horoskop říjen 2016

Nejvýznamnější konstelace říjen 2016

27. října v 6.30 hod SELČ se dostává Slunce na své pouti ekliptikou na stejné místo, na kterém bylo při založení našeho státu a horoskop sestavený pro tento okamžik, pak podbarvuje dění v našem státě v následujících 12 měsících. Luna představující v mundánní astrologii lid se nachází ve znamení Panny v harmonickém spojení s Marsem ve znamení Kozoroha. V důsledku toho lze očekávat zvýšený zájem obyvatelstva o své zdraví a o vzdělání. Lid konečně začne více chápat, že zdraví je velmi cenná komodita, o kterou je nutné se preventivně starat. Více zájemců by měly mít kurzy jógy, léčitelství a profitovat by z toho mělo i soukromé vzdělávání v oblasti masáží, homeopatie, čínské medicíny a jiných alternativních směrů. V následujícím roce se pravděpodobně rozpoutá velký boj o dotace zemědělcům či vlastním lesů, které poškodí nepříznivé klimatické podmínky, neúroda a větrné kalamity. Vlastníky energetických zdrojů a elektráren zase mohou připravit o zisky nečekané havárie, požáry a také kolapsy rozvodných sítí, jež mohou být lokálně přetíženy, vyloučit nelze ani lokální blackouty. Ministerstvo financí bude mít velmi těžkou úlohu s udržením vyrovnaného rozpočtu, jelikož přijde řada nečekaných výdajů a velkých požadavků zejména ze strany rezortů dopravy a zemědělství.

1. října vytvoří Venuše ve znamení Štíra harmonickou vazbu s Neptunem ve znamení Ryb, a to je konstelace ideální pro meditace a pro rozjímání nad duchovníma otázkami. Tvůrčí jedinci budou líbáni múzami a mohou být inspirováni k vytvoření kvalitních uměleckých děl nadčasové hodnoty. V tomto dni také nastává ve 2.11 hod novoluní ve znamení Vah a díky tomu je tento den vhodný pro zahajování nových projektů.

5. října se ocitne Mars ve znamení Kozoroha v napětí s Jupiterem ve znamení Vah, což je konstelace, která může u méně vyspělých duší vést k nezdravému stylu života doprovázeného přejídáním a pohodlností. Není to zrovna ideální den pro důležitá jednání a pro právní úkony.

10. a 11. října bude působit velmi příjemná konstelace – Merkur konjunkce Jupiter ve znamení Vah. Lidé by spolu měli přátelsky a uvolněně komunikovat a pro tentokráte by měl vítězit respekt a tolerance nad zlobou a nad nenávistí.

13. října vytvoří Merkur ve znamení Vah kvadraturu s Marsem ve znamení Kozoroha, takže lze očekávat zvýšenou četnost karambolů v mezilidských vztazích i na cestách. Hrozí zejména úrazy kolen a ledvinové koliky.

15. a 16. října se ocitne Slunce ve znamení Vah v opozici na Urana ve znamení Berana. Navíc 16. října v 6.23 hodin nastává úplněk, takže se dají předpokládat velké výkyvy na burzách, citliví jedinci budou vydráždění a unáhleně reagující na podněty.

20. října bude zase Merkur ve znamení Vah v opozici na Urana ve znamení Berana. Mezi 15. a 20. říjnem mohou přijít ve světě řádění teroristických i přírodních živlů, prudké zvraty počasí. Technika se bude vymykat zpod kontroly své obsluhy, vyloučit nelze výpadky rozvodných a počítačových sítí.

23. a 24. října se mění kvalita času, jelikož nejprve přejde Sluce do znamení Štíra 23. října v 1.45 hod a pak jej bude 24. října ve 22.46 hod následovat i Merkur. Díky tomu by lidé měli být přitahováni různými tajemstvími a záhadami, povzbuzena bude touha odhalování skrytých věcí.

28. a 29. října vytvoří Mars pohybující se ve znamení Kozoroha kvadraturu s Uranem ve znamení Berana, což jedna z nejnebezpečnějších konstelací, jaké mohou na ekliptice vzniknout. Výsledkem pak mohou být výbuchy sopek doprovázené vlnami tsunami, přijít mohou požáry a výbuchy. Možné jsou však i výbuchy násilí či vypuknutí válečného konfliktu. Znepřátelené národy a rozhádaní jedinci mohou díky ostrým výrokům a násilným činům vytvořit mezi sebou hluboké příkopy, které půjde v budoucnu překročit jen velmi obtížně.

30. října v 18.38 hod SEČ nastává novoluní ve znamení Štíra. Zároveň bude v tomto dni Merkur ve znamení Štíra v trigonu s Neptunem ve znamení Ryb, což je konstelace přející studiu duchovní literatury.

 

Zdroj: www.stribrny.cz