HOROSKOP ŘÍJEN 2015
Nejvýznamnější konstelace říjen 2015

V říjnu 2015 budou postupovat znamením Panny Venuše, Mars a Jupiter, což podpoří v lidských duších zájem o vzdělání a o zdraví. Je to měsíc ideální pro očistu těla i duše. Na straně druhé tato tělesa Sluneční soustavy postupně vytvoří opozice s Neptunem ve znamení Ryb, a to jsou konstelace zvyšující riziko šíření epidemií infekčních chorob postihujících zejména střevní trakt. Nelze jinak než doporučit dodržování zásad správné hygieny. Pravděpodobné jsou také ekologické havárie doprovázené znečištěním zdrojů pitné vody. Vyloučit nelze ani lokální záplavy spojení s šířením plísní a vlhnutím bytového fondu. Až do 23. října se Slunce bude pohybovat znamením Vah, ve kterém přeje kulturním aktivitám a pěstění partnerských vztahů. V druhé říjnové se však leckterý partnerský svazek může rozpadnout za situací italského typu díky opozici mezi Sluncem a Uranem, či Venuše v opozici s Neptunem a v kvadrátu se Saturnem.

6.-.7. října se ocitne Mars v Panně v opozici na Neptuna v Rybách, což zvyšuje riziko setkání s podvodníky a řidiči mohou zaznamenat střety s podnapilými či se zfetovanými kolegy. Na straně druhé však bude rovněž působit harmonická vazba mezi Merkurem ve Vahách a Saturnem ve Střelci, která by měla zvýšit produktivitu práce.

10..-12. října jsou z astrologického hlediska snad nejkritičtější dny tohoto měsíce, jelikož Venuši v Panně poněkud přimrazí kvadrát Saturna ve Střelci a Slunce ve Vahách se ocitne v přesné opozici s Uranem v Beranu. Tyto neblahé konstelace mohou ochladit vztahy mezi jednotlivci i mezi národy. V těchto dnech mohou řádit živly přírodní i teroristické, kolabovat mohou sítě počítačové i rozvodné, technika se bude vymykat zpod kontroly své obsluhy. Není radno podnikat cokoliv riskantního.

13. října ve 2.05 hod nastává novoluní ve znamení Vah.

17. října nastává přesná opozice mezi Venuší v Panně a Neptunem v Rybách a díky této poněkud chaos v citech vzbuzující konstelaci může leckdo z nás podlehnout svodům ze strany chutných jídel a sympatických partnerů.

18. října dostihne Mars na ekliptice Jupitera ve znamení Panny, což je velmi dynamická konstelace přející zahájení léčby či studia a rekvalifikačních kurzů.

23. října v 19.46 hod SELČ vstupuje Slunce do znamení Štíra.

24. – 25. října se ocitá Merkur pohybující se znamením v dramaticky napěťové vazbě s Uranem znamení Berana, což může světu přinést zvýšenou četnost nehod jak v individuální tak i v hromadné dopravě, možná jsou i lezecká či železniční neštěstí. Kolabovat mohou rozvodné i počítačové sítě. Ovšem karamboly nemusí přicházet pouze na cestách, ale také v mezilidských vztazích.

27. října ve 13.05 hod nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Štíra a Lunou ve znamení Býka.

.

30. října vytvoří Slunce ve znamení Štíra harmonickou vazbu s Neptunem ve znamení Ryb a díky tomu budou tvůrčí jedinci líbání múzami, mohou vytvořit kvalitní umělecká díla nadčasové hodnoty. Brány k vyšším duchovním stavům při meditacích a při rozjímáních budou pootevřeny.

Zdroj: www.stribrny.cz