HOROSKOP PROSINEC 2015
Nejvýznamnější konstelace prosinec 2015

Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí prosince je jako obvykle Zimní Slunovrat, při které Slunce na své pouti ekliptikou vstoupí do znamení Kozoroha a letos k tomu dochází v úterý 22. prosince v 5.48 hod SEČ. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v následujícím čtvrt roce do vstupu Slunce do znamení Berana. Nejsilněji se konstelace v tomto významném mundánním horoskopu projeví zejména na těch místech na Zemi, kde zrovna vychází a kulminují. Velké boje o moc lze předpokládat v Brazílii, kde na sebe budou nevybíravě útočit mocenské kliky, totéž platí pro Súdán, Egypt, Keňu, Tanzanii a aktivní v bojích se svými protivníky bude i Rusko ( Mars na ascendentu nebo kulminující ). Zemětřesení můře potrápit Nepál a severovýchod Indie, naopak záplavy mohou postihnout Bangladéš, středozápad Číny a severní ostrov Nového Zélandu. Zima na našem území by měla být z astrologického hlediska vlhká a větrná, možná se dočkáme i sněhových bouří ( ve 4. domě je znamení Ryb a znamení Berana spolu s Uranem ). Ekonomika našeho státu by na tom měla být relativně dobře, obyvatelstvo může zvýšenou měrou trpět na záněty krčních či nosných mandlí a sliznic, pozlobí nás také záněty močových cest a ledvin ( Luna v Býku v opozici na Venuši ve Štíru ). Záchranáři budou mít plné ruce práce s úrazy kolen a hlavy ( Uran v Beranu v kvadrátu na Merkura v Kozorohu a v opozici na Marse ve Vahách ).

1. prosince vytvoří Merkur ve znamení Střelce trigon na Urana ve znamení Berana, což vytváří kvalitu času ideální pro koupi výpočetní nebo komunikační techniky.

4. prosince bude Merkur pohybující se znamením Střelce v disharmonické vazbě s Jupiterem ve znamení Panny, a to není den zrovna ideální pro zahajování významných projektů a pro důležitá jednání.

6..-.9. prosince bude Slunce ve Střelci v harmonickém spojení jak s Marsem ve Vahách tak s Uranem v Beranu, a to jsou konstelace optimální pro aktivní odpočinek při sportu.

10. a 11. prosince se na ekliptice vytvoří poněkud výbušnější konstelace – opozice mezi Marsem ve Vahách a Uranem v Beranu, která světu může přinést výbuchy sopek, velké požáry , teroristické a válečné aktivity. Vyloučit nelze ani havárie v hromadné dopravě ( i letecké a železniční ), možné jsou i výpadky rozvodných a počítačových sítí. Stoupat bude zřejmě počet úrazů a popálenin, záchranky nemusí stíhat.

11. prosince v 11.29 hod nastává novoluní ve znamení Střelce.

14. prosince budou působit protichůdné konstelace – Slunce kvadrát Jupiter a Merkur sextil Neptun. Díky tomu se část obyvatelstva bude přejídat, část studovat duchovní literaturu a meditovat.

22. prosince v 5.48 hod SEČ vstupuje Slunce do znamení Kozoroha. Lidé by se měli zklidňovat, přestat se přejídat, zpytovat svědomí, chovat se důstojně a střízlivě, jelikož pomyslné žezlo přebírá od Jupitera ( vládce Střelce ) obávaný Pán času Saturn ( vládce Kozoroha ).

23. – 26. prosince bude Venuše s Merkurem v harmonických spojeních s Jupiterem a díky tomu lze odhadovat, že tentokráte budou Vánoce svátky nejen štědrosti, ale také klidu a míru. Mnozí z nás se rozpomenou na jejich duchovní rozměr, komunikace mezi blízkými by neměla váznout, panovat by měla pohodová atmosféra.

25. prosince ve 12.11 hod nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Kozoroha a Lunou ve znamení Raka.

.

28. – 29. prosince jsou z astrologického hlediska dosti náročné dny, za kterých není radno riskovat při řízení motorových vozidel ( Merkur kvadrát Mars ). Leckoho čekají karamboly obrazné, ve společenském styku, leckoho i doslovné.

 

Autor a zdroj: Richard Stříbrný www.stribrny.cz