HOROSKOP NA ZÁŘÍ 2015
Nejvýznamnější konstelace září 2015

Nejvýznamnější astrologickými událostmi měsíce září 2015 jsou bezesporu částečné zatmění Slunce z 13. září a úplně zatmění Luny z 28. září. Částečné zatmění Slunce z 13. září, jeho střed nastává v 8.41 hod SELČ bude viditelné pouze z Jižní Afriky a z Antarktidy, kde může v následujícím roce očekávat společenské a ekologické komplikace. K zatmění dochází na 20. stupni znamení Panny a toto novoluní vychází v Západní Africe a kulminuje ve východním Kazachstánu, v centrálním Rusku a v Indii. Zde mohou přijít deficity vodních srážek doprovázené neúrodou a následným hladem sociálně slabých vrstev obyvatelstva. Vyloučeno není ani šíření epidemií a lokální zdravotnictví to nemusí zvládat. 28. září pak dochází ve 4.50 hod k úplňku tentokráte za úplného zatmění Luny, které bude v případě příznivého počasí viditelné i na našem území. Nastává na ose 5. stupeň znamení Vah ( Slunce ) a 5. stupeň znamení Berana ( Luna ). V následujícím měsíci lze předpokládat zvýšení napětí ve vztazích jak mezi znepřátelenými jedinci tak mezi státy s různým společenským zřízením a s různou kulturou. Přijít mohou pokusy o vypovězení diplomatických a ekonomických smluv. Další neméně významnou astrologickou událostí je vstup Slunce do znamení Vah – Podzimní rovnodennost, ke které letos dochází 23. září v 10.20 hod. Horoskop sestavený pro tento okamžik pak podbarvuje dění po následujícího čtvrt roku. Snad nejvýznamnější konstelací v něm je opozice mezi Jupiterem v Panně a Neptunem v Rybách, která pravděpodobně přinese šíření epidemií infekčních chorob a zostření boje mezi materialistickou a alternativní medicínou. Lidstvo v následujícím čtvrtletí může trpět zejména šířením infekcí postihujících střevní trakt a různých plísní napadajících chodidla. V tomto měsíci by měli zaznamenat velké úspěchy naši sportovci, vojáci a kriminalisté v bojích se svými protivníky, jelikož se Uran v Beranu ocitá v harmonické vazbě s Marsem republiky ve Střelci.

1. září Je Slunce v Panně v opozici na Neptuna v Rybách, což zvyšuje riziko setkání s podvodníky a řidiči mohou zaznamenat střety s podnapilými či se zfetovanými kolegy.

8. září je Mars ve lvu v trigonu s Uranem v Beranu, a t je ideální čas pro zahajování nových a odvážných projektů, štěstí bude přát odvážným.

13. září v 8.41 hod nastává novoluní ve znamení Panny za částečného zatmění Slunce.

17. září nastává přesná opozice mezi Jupiterem v Panně a Neptunem v Rybách. Plus mis pár dnů může svět očekávat velmi nerovnoměrné distribuce vodních srážek, šíření infekcí a projevy náboženské nesnášenlivosti.

18. září ve 4.49 hod přechází Saturn ze znamení Štíra do znamení Střelce, ve kterém setrvá až do 20. prosince 2017. Tato Saturnova pozice prozkoušení zejména ty, kteří mají zdůrazněné znamení Střelce, Blíženců, Panny a Ryb. Napilno budou mít zejména specialisté na oblast kyčlí a stehen. Pravděpodobně se prodlouží čekací doby na výměny kyčelních kloubů.

23. září v 10.20 hod SELČ vstupuje Slunce do znamení Vah a nastává podzimní rovnodennost.

25. – 26. září se ocitá Mars pohybující se na počátku znamení Panny v dramaticky napěťové vazbě se Saturnem na počátku znamení Střelce, což může světu přinést pokusy o inicializaci doutnajících válečných konfliktů, vyloučit nelze ani výbuchy sopek, zemětřesení, náboženské nepokoje a průmyslová neštěstí. Za této nebezpečné konstelace není radno riskovat.

28. září ve 4.50 hod nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Vah a Lunou ve znamení Berana tentokráte za úplného zatmění Luny.

Zdroj: http://www.stribrny.cz/strib.clanek.php?clID=2001