HOROSKOP NA ČERVENEC 2015
Nejvýznamnější konstelace červenec 2015

Z hlediska mundánní astrologie, která zkoumá vlivy konstelací na celou planetu, lze tento červenec rozdělit do dvou částí – v té první zhruba do 11. července budou působit vcelku harmonické konstelace přející cestám k vodě, do hor nebo po stopách, kudy šla historie. Pak přichází z pohledu astrologického kvalita času poněkud bouřlivější a to jak obrazně vzato tak doslova. 12. až 14. července bude Slunce v Raku v kvadrátu na Urana v Beranu, 18. až 20. července bude s Uranem v kvadrátu Merkur v Raku a 24. až 26. července bude Mars v Raku v kvadrátu na Urana. V těchto dnech není radno jakkoliv riskovat a dá se předpokládat, že v těchto dnech dojde k zvýšené četnosti havárií hromadných dopravních prostředků ( možná jsou autobusová, železniční i letecká neštěstí ). Takže ten, kdo vyráží na dovolenou nebo se z ní bude vracet a může si vybrat termín, by se mohl těmto dramatickým konstelacím raději vyhnout. V těchto dnech může také přijít řádění živlů přírodních i teroristických, které přinesou prudké bouře doprovázené bleskovými povodněmi a požáry, vyloučit nelze ani výbuchy sopek doprovázené cunami. Z hlediska psychosomatické medicíny lze v těch kritických dnech usuzovat na četnější potíže s činností žaludku a s bolestmi hlavy nebo zubů, příčinou mohou být spory v rodinných vztazích a prudké emoce vymykající se zpod kontroly.

2. července ve 4.19 hod nastává úplněk ( opozice mezi Sluncem ve znamení Raka a Lunou ve znamení Kozoroha ), takže v předchozím a v tomto dni budou citliví jedinci neklidní a unáhleně reagující na podněty. Nicméně 1. i 2. červenec velmi pozitivně ovlivní konjunkce Venuše s Jupiterem v královském znamení Lva, Slunce v Raku bude v trigonu s Neptunem v Rybách, a to jsou konstelace vytvářející kvalitu času ideální pro významná životní rozhodnutí – např. pro uzavírání svazků manželských či pro podpisy důležitých smluv.

3. – 6. července vytvoří Merkur v Blížencích harmonickou vazbu s Venuší a s Jupiterem ve Lvu a díky tomu by lidé v těchto dnech měli spolu uvolněně a přátelsky komunikovat. Nuda nebude na pořadu dne, kulturní stánky a restaurace by měly praskat ve švech, obchody se budou hýbat. Ve společnosti by měla panovat dobrá nálada.

8. – 9. července bude dění u nás i ve světě ovlivňovat harmonická vazba mezi Marsem v Raku a Neptunem v Rybách, takže mnozí z nás naleznou odvahu vyrazit za svými sny.

12.- 14. července budou působit velmi napěťové konstelace – Slunce kvadrát Uran a Venuše kvadrát Saturn, které vnesou do mezilidských vztahů i do přírody prudké bouře a bolestivé změny.

16. července dostihne Merkur na své pouti ekliptikou Marse ve znamení Raka, a to je konstelace přející aktivnímu odpočinku při sportu, komunikace nebude váznout . Zároveň v tomto dni ve 3.24 hod nastává novoluní ve znamení Raka.

18. a 19. července vytvoří Merkur v Raku kvadrát s Uranem v Beranu, což s velkou pravděpodobností zvýší četnost havárií jak v individuální tak v hromadné dopravě, technika se bude vymykat kontrole své obsluhy a rovněž se dají očekávat bouře a výpadky počítačových či rozvodných sítí.

23. července do znamení Lva vstoupí nejprve v 5.30 hod Slunce a ve 14.14 hod jej bude následovat Merkur a díky tomu se mění kvalita času a tím pádem i astrologické klima, které by mělo být nakloněno větší srdečnosti a velkorysosti než dosud.

24. – 26. července vytvoří Mars v Raku extrémně disharmonickou vazbu s Uranem v Beranu a nelze jinak než varovat obyvatele této krásné planety, aby se obrnili rozvahou a trpělivostí a nenechali se strhnout ke zbytečnému riskování. Za této konstelace zpravidla nestíhá záchranná služba vyjíždět při kolapsech seniorů, při haváriích a úrazech. V přírodě i ve společnosti bude pravděpodobně docházet k velmi dramatickým dějům – k požárům, k výbuchům, k vraždám a k jiným násilným trestným činům.

31. července ve 12.42 hod nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Lva a Lunou ve znamení Vodnáře.

.

Připravil Ing. Richard Stříbný

zdroj: www.stribrny.cz