Horoskop květen 2017
Nejvýznamnější konstelace květen 2017

 

Květen 2017 začíná za velmi dramatických astrologických okolností, kdy se hned na sváteční první máj vytvoří na ekliptice velký kosmický kříž v hlavních znameních zvěrokruhu, při kterém bude v napětí Luna ve znamení Raka, Merkur s Uranem ve znamení Berana, Jupiter ve znamení Vah a Pluto ve znamení Kozoroha. Díky tomu lze očekávat ve světě ( u nás to nemusí být tak intenzívní ) ostré střety mezi sociálně citlivými skupinami obyvatelstva zaměřených spíše levicově ( Luna v Raku ) a krajní pravicí ( Merkur konjunkce Uran v kvadrátu na Lunu ) . Výsledkem mohou být četná zranění, požáry a výbuchy a to zejména ve večerních hodinách SELČ. Pro policii bude velmi těžké nalézt adekvátní a vyvážené prostředky k zastavení vandalství a násilí( napětí k Jupiteru ve Vahách ). Nejvýznamnější mundánní konstelací ( platnou pro celou planetu ) tohoto května pak je trigon mezi Saturnem ve znamení Střelce a Uranem ve znamení Berana, který přináší lidstvu velkou šanci na zásadní průlom při řešení palčivých problémů ekologických, politických a náboženských. Je to ideální čas pro pokus o prolomení bariér při vyjednávání nových mírových smluv v regionech, kde proti sobě stojí znepřátelené obyvatelstvo s rozdílným společenským zřízením a s rozdílným náboženstvím. Navíc se 3. května dává Merkur do přímého běhu ekliptikou, což ve společnosti urychlí tok informací a obchody se budou hýbat rychleji než doposud. Konstelace specificky ovlivňující dění v naší republice jsou rovněž vcelku harmonické a výjimkou je pouze astrologická situace mezi 13. a 20. květnem, kdy se ocitneme v palbě disharmonicky působících konstelací a můžeme na našem území očekávat násilné trestné činy, které pobouří veřejnost a přijít mohou požáry, výbuchy a havárie v hromadné dopravě. Naše měna se může rozkolísat a stejně tak obchody na burze, vyvalit se na světlo mohou další případy korupčního chování významných osobností.

 

1. května se na ekliptice uzavírá kosmický kříž, takže lze očekávat v různých koutech světa demonstrace sociálně slabých či levicově zaměřených skupin obyvatelstva proti zkorumpovaným vládám a proti nejbohatším vrstvám. Napětí bude kulminovat zejména mezi 17. a 23. hodinou SELČ, kdy se ocitne Luna pohybující se znamením Raka v přesných kvadrátech na Merkura a Urana ve znamení Berana.

 

3. – 4 . května bude působit harmonické spojení mezi Sluncem ve znamení Býka a Neptunem ve znamení Ryb a tato konstelace je ideální pro návštěvy koncertů, divadel či jiných kulturních zařízení . Tvůrčí jedinci budou líbáni múzami.

 

9. – 10. května nastává přesná konjunkce Merkura s Uranem ve znamení Berana a toto je konstelace ideální pro zahajování nových a odvážných projektů. Světlo světa mohou spatřit převratné vynálezy na poli vědy a techniky, které lidstvo posunou vpřed na poli technického pokroku. 10. května ve 23.42 hod SELČ nastává úplněk a citliví jedinci mohou být poněkud náladoví a nervní.

 

10. května se uzavře na ekliptice exaktní kvadratura mezi Marsem ve znamení Blíženců a Neptunem ve znamení Ryb, která může světu přinést v předchozím odpoledni a v tomto dni řádění vzdušného a vodního živlu. Není radno kupovat zboží trvalejší hodnoty, později se mohou objevit skryté vady.

 

12. května bude Mars v harmonické vazbě s Jupiterem ve znamení Vah, což přeje aktivnímu odpočinku při sportu a na cestách.

 

května se ocitne Venuše ve znamení Berana v opozici na Jupitera ve znamení Vah a díky tomu by lidé neměli šetřit každou grešli, budou schopni a ochotni své peníze investovat i do luxusních a zbytných věcí či zábav.

května ve 22.30 hod SELČ vstupuje Slunce na své pouti ekliptikou do znamení Blíženců .

 

května nastává ve 21.44 hod novoluní ve vzdušném znamení Blíženců a díky tomu zavane společností nový a svěží vítr…
28. a 29. května se ocitne Mars ve znamení Blíženců v opozici na Saturna ve znamení Střelce a tato dramaticky působící konstelace může v obecné rovině přinést prudké změny počasí a náhlé změny nálad u citlivých jedinců. Vyloučit nelze ani zemětřesení, výbuchy sopek či teroristické činy motivované pokusy o rozdmýchání vojenských konfliktů.

Zdroj: http://www.stribrny.cz