HOROSKOP KVĚTEN 2016
Nejvýznamnější konstelace květen 2016

Květen 2016 lze z astrologického hlediska rozdělit na tři části. První tři květnové dny by měly být deštivější s proměnlivým počasím a s proměnlivými náladami citlivých jedinců. Dále až do 20. května budou dění na naší krásné planetě ovlivňovat vcelku pohodové a harmonické konstelace, které by měly dát lidstvu velkou šanci k ekonomické prosperitě a k zakopání válečné sekery mezi rozhádanými jednotlivci i mezi znepřátelenými státy. Touha po prosperitě a po stabilitě by měla na celé čáře vítězit nad nenávistí a nad neochotou ke kompromisům. Slunce se bude spolu s Merkurem a s Venuší pohybovat znamením Býka v harmonických vazbách s Jupiterem ve znamení Panny a s Neptunem ve znamení Ryb, což přeje investicím do nemovitostí či do zboží trvalejší hodnoty. Projekty zahájené v tomto časovém rozmezí by měly mít dlouhodobější úspěch. Ve třetí květnové dekádě však nastává „astrologický fičák“, jelikož se na ekliptice Slunce již ocitne v pohyblivém a vzdušném znamení Blíženců v opozici na Marse ve znamení Střelce. Výsledkem mohou být řádění živlů přírodních i teroristických. Navíc se ve třetí květnové dekádě ocitne v kvadratuře Jupiter ve znamení Panny se Saturnem ve znamení Střelce a díky tomu mohou v určitých lokalitách nastat velmi nepříznivé klimatické podmínky, které nastartují díky neúrodě další migrační vlny. Obchody se zpomalí, na trzích budou pravděpodobně panovat „medvědí nálady“ a lidstvo bude chudnout. Dění v naší republice budou mezi 13. a 21. květnem specificky ovlivňovat méně příznivé konstelace, jež nám mohou přinést ekonomické ztráty, možné jsou násilné trestné činy a odhalené případy korupce, které zneklidní naši veřejnost.

1. – 3. května se na ekliptice vytvoří řada napěťových vazeb a navíc se bude luna pohybovat znamením Ryb, takže lze předpokládat deštivější počasí. Citliví jedinci budou poněkud vydráždění a unáhleně reagující na podněty. Dají se očekávat ostré střety mezi radikály z krajní levice a krajní pravice, kteří zneužijí svátek práce ke své propagaci.

6. května ve 21.29 hod SELČ nastává novoluní ve znamení Býka a tato akční konstelace opět přeje přijetí nových výzev a aktivnímu odpočinku při sportu.

9. května dostihne Slunce na své pouti ekliptikou Merkura ve znamení Býka, a to je ideální konstelace pro koupi či prodej nemovitosti, pro navazování nových obchodních kontaktů a pro důležitá jednání. Navíc v tomto dni se uzavře velmi příjemná planetární vazba mezi silnou Venuší ve znamení Býka a neméně silnou Venuší ve znamení Ryb. Díky tomu budou tvůrčí jedinci líbáni múzami a mohou vytvořit díla nadčasové hodnoty.

10. – 13. května se na ekliptice vytvoří mimořádně pozitivně působící konstelace, za kterých by měla vítězit moudrost, láska a velkorysost nad zlobou, nad neporozuměním a nad nenávistí. Lidé by měli spolu velmi dobře komunikovat a spolupracovat. Obchody by se měly hýbat a ve společnosti zřejmě bude panovat optimismus a dobrá nálada. ( Venuše konjunkce Merkur v trigonu Jupiterem ve znamení Panny ).

21. května v 23.14 hod SELČ nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Blíženců a Lunou ve znamení Střelce a díky tomu lze předpokládat, že citliví jedinci budou neklidnější a vydrážděnější.

22. – 31. května bude na ekliptice panovat velké napětí ( kosmický kříž ) mezi znamením Blíženců ( Slunce s Venuší ), znamením Střelce ( Mars, Luna a Saturn ), znamením Panny ( Jupiter ) a znamením Ryb ( Neptun ). V důsledku toho mohou přijít v určitých lokalitách bouře přírodní i společenské. Do pohybu se pravděpodobně dají živly přírodní ( prudké bouře, lijáky, zemětřesení, sesuvy půdy, výbuchy sopek ) i živly teroristické, což vše bude nahrávat zvýšené migraci obyvatelstva. Leckde může dojít k dějům, které úplně či částečně poničí úrodu. Následkem pak zřejmě bude zdražení základních potravin a vyloučeny nejsou ani hladomory.

Zdroj: http://www.stribrny.cz/