Horoskop duben 2017
Nejvýznamnější konstelace duben 2017

Prakticky po celý duben ( od 3. do 28. ) se bude Venuše pohybovat či spíše stát na konci znamení Ryb poněkud přimražená kvadraturou od obávaného Pána času – Saturna, který stojí na konci znamení Střelce. Tato méně příjemná konstelace poněkud ochladí klima v mezilidských vztazích i v přírodě. Počasí bude pravděpodobně po celý duben plné extrémů a zvratů. Na ekliptice bude bojovat živel ohně s živlem vodním. Dalším ne tak pozitivním astrologickým faktorem je retrográdní pohyb Merkura od 10. dubna do 3. května, který poněkud zpomalí výměnu zboží a tok informací, obchody mohou váznout. Na druhé straně se bude hlásit ke slovu velmi aktivní znamení Berana okolo 14. a okolo 28. dubna, kdy dostihne Urana na své pouti ekliptikou nejprve Slunce a posléze Merkur, díky tomu může být svět překvapen novinkami vědy a techniky, které posunou lidstvo vpřed.

3. – 4. dubna lze očekávat velmi proměnlivé klima a napětí v mezilidských vztazích i v přírodě, jelikož se postupně na ekliptice uzavře velký kosmický kříž mezi Lunou ve znamení Raka, Plutonem ve znamení Kozoroha, Jupiterem ve znamení Vah a Sluncem s Uranem ve znamení Berana.

7. – 8. dubna se uzavřou na ekliptice exaktní opozice mezi Sluncem a Jupiterem, také však kvadratura mezi Venuší a Saturnem, což zrovna nevytváří kvalitu času ideální pro podpisy významných smluv, pro důležitá jednání nebo pro uzavírání sňatků.

11. dubna v 8.08 hod nastává úplněk mezi Sluncem v Beranu a Lunou ve Vahách a navíc u Slunce je Uran, u Luny zase Jupiter, takže se dá předpokládat, že citliví jedinci budou podrážděně reagovat na podněty a počet karambolů v mezilidských vztazích i na cestách bude stoupat.

13. – 17. dubna se bude na ekliptice prosazovat ohnivý živel díky tomu, že se ekliptice vytvoří trigon mezi konjunkcí Slunce s Uranem v Beranu a Lunou se Saturnem ve Střelci. Lidé by měli být aktivní, dynamičtí a odvážně jsoucí za novými cíli.

19. dubna ve 23.26 hod přechází Slunce do znamení Býka a vytvoří konjunkci s retrográdním Merkurem a to pozmění kvalitu času. Tato konstelace přeje podpisům významných smluv a nákupům zboží trvalejší hodnoty.

21. dubna se Venuše opět ocitá v exaktní kvadratuře se Saturnem, takže může panovat v přírodě i v mezilidských vztazích nevlídné klima.

26. dubna ve 14.16 hod nastává novoluní v zemském a v pevném znamení Býka, což ideální konstelace k zahajování nových projektů, které by měly být dlouhodobě úspěšné.

28. dubna se na ekliptice uzavře výbušná a dramaticky působící konjunkce retrográdního Merkura s Uranem ve znamení Berana, která může přinést světu jak fascinující novinky vědy a techniky, tak situace, kdy se bude technika vymykat zpod kontroly své obsluhy.
Zdroj: www.stribrny.cz