HOROSKOP DUBEN 2016
Nejvýznamnější konstelace duben 2016

Duben 2016 je z astrologického hlediska silně ovlivněn konstelacemi v ohnivých znameních. Postupně se bude pohybovat znamením Berana Slunce, Luna, Merkur a Venuše, ve znamení Střelce zase Mars a Saturn. V důsledku toho lze očekávat, že v dubnu bude panovat spíše teplé až horké počasí a díky pozici planety lásky, krásy a harmonie – Venuše, která se bude od 5. do 30. dubna pohybovat žhavým znamením Berana, se budou leckomu z nás zapalovat lýtka, mezi mužským a ženským živlem to bude jiskřit. Pozitivně vzato by tyto ohnivé konstelace měly lidem přinést větší odvahu začínat s novými projekty a vrátit po zimě chuť do života. Společností zavane nový a svěží vítr změn. České pořekadlo však praví – čeho je moc, toho je příliš a dá se předpokládat, že ekonomická a politická situace bude nahrávat těm, kteří mají rádi rázná a nekompromisní řešení problémů, proto to někdy přeženou a budou se chovat militantně. Vzkvétat zřejmě budou obchody s ocelí, se zbrojními systémy a pravděpodobně se rozhýbe i trh s nemovitostmi, jelikož Merkur bude procházet znamení Býka a koncem dubna se z pohledu geocentrického zastaví v harmonickém spojení s Jupiterem ve znamení Panny.

3. – 5. dubna vytvoří Slunce pohybující se znamením Berana harmonickou vazbu se Saturnem ve znamení Střelce, což konstelace vhodná pro podpisy významných smluv, pro zahajování nových projektů a rovněž pro investice do nemovitostí.

7. dubna ve 13.23 hod SELČ nastává novoluní ve znamení Berana a tato akční konstelace opět přeje přijetí nových výzev a aktivnímu odpočinku při sportu.

9. dubna dostihne Slunce na své pouti ekliptikou Urana, a to je ideální konstelace pro koupi nové či zánovního mobilu, počítači nebo automobilu. Nuda nebude na pořadu dne, lidé nebudou stát u zdi a budou schopni zariskovat. Tu a tam to však přeženou, což zvýší četnost karambolů na cestách i v mezilidských vztazích.

11. – 14. dubna se na ekliptice vytvoří mimořádně pozitivně působící konstelace, za kterých mohou být překonány rekordy teplotní, sportovní či na burzách. Svět bude v pohybu, obchody se budou hýbat, mezi muži a ženami to bude hodně jiskřit. Odvaha a vášeň by měla vítězit nad leností a nad chladem. ( Venuše v Beranu v trigonu s Marsem ve Střelci, Merkur v Býku v trigonu s Jupiterem v Panně a v sextilu s Neptunem v Rybách ).

22. dubna v 7.23 hod SELČ nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Býka a Lunou ve znamení Štíra a zároveň v tomto dni dostihne Venuše na ekliptice Urana ve znamení Berana. Díky tomu by nuda neměla být na pořadu dne, lidé se budou uvolněně bavit a seznamovat s vhodnými protějšky, restaurační zařízení a kulturní stánky by měly praskat ve švech. Vášně a prudké emoce však pravděpodobně budou u mnohých z nás na celé čáře vítězit nad zdravým rozumem a nad sebekázní.

28. dubna se z pohledu geocentrického Merkur stává retrográdním, a to obvykle přináší trhům a světové ekonomice negativní impulzy. Výměna zboží a informací bývá zpomalena. Tentokráte se však Merkur zastavuje ve znamení Býka, kde naopak obchodování přeje a tuto tendence ještě posílí přechod Venuše 30. dubna do tohoto zemského a pragmatického znamení, takže by to světovou ekonomiku mělo spíše povzbudit než ohrozit.

 

Zdroj: http://www.stribrny.cz/strib.clanek.php?clID=2049