HOROSKOP ČERVENEC 2016
Nejvýznamnější konstelace červenec 2016

Z hlediska mundánních konstelací ( platných pro celý svět ) lze červenec 2016 rozdělit na dvě části. Zhruba do 15. července se budou na ekliptice pohybovat planety ve vodních znameních, což by mohlo přinést vlhčí a chladnější počasí s občasnými bouřemi a prudkými poryvy větrů, jelikož se postupně budou vytvářet kvadratury mezi Sluncem, Merkurem a Venuší ve znamení Raka a Uranem v ohnivém znamení Berana. V určitých lokalitách může dojít k bleskovým povodním, řádit mohou tropické cyklóny či tornáda. V obecné rovině napětí mezi znamením Raka a znamením Berana může vnést napětí do rodinných vztahů, a to zejména mezi konzervativními a dobrodružně laděnými členy rodiny. Pravděpodobné budou spory o to, kam vyrazit na dovolenou, tu a tam převáží prudké emoce nad zdravým rozumem. Ve druhé polovině července začne mít převahu ohnivý živel a díky tomu by se mělo oteplit v přírodě i v mezilidských vztazích. Polovina těles Sluneční soustavy bude v ohnivých znameních ( Slunce, Merkur a Venuše ve Lvu, Saturn ve Střelci a Uran v Beranu spolu s Lunou 24. až 26.7. ), takže se dá očekávat, že na určitých místech bude až příliš horko a sucho.

V první polovině července se u nás specificky projeví vliv Marse, který se z pohledu geocentrického zastavil 30. června na stupni ekliptiky, který je pro naši republiku velmi nebezpečný – a to je 23. stupeň znamení Štíra, odkud Mars vytváří napětí k Luně a k Uranu republiky. Ve druhé polovině července ( přibližně do 25.7. ) pak bude v napětí se Saturnem republiky. Tyto velmi dramatická konstelace jsou určitým testem karmy našeho národa. Pokud uzrají karmické proudy, pak můžeme na našem území očekávat v červnu a v červenci teroristické činy nebo mimořádné zločiny, také však havárie v letecké či železniční dopravě, průmyslová neštěstí a další nepříjemné děje, které vystraší naši veřejnost. Pokud však náš národ je na vyšší duchovní úrovni, pak to otupí ostří těmto konstelacím a jejich projevy budou výrazně mírnější – např. se občas přiženou bouře s lokálními záplavami, naši veřejnost zneklidní vyloupené banky, pády významných firem a odhalené případy korupce u významných představitelů politických stran.

1. července se na ekliptice vytvoří příjemná vazba mezi Venuší v Raku a Jupiterem v Panně, která přeje podpisům významných smluv, uzavíráním sňatků či setkáním s přáteli nad sklenkou dobrého moku.

2.-.6. července se na ekliptice uzavře řada harmonicky působících konstelací, za kterých budou tvůrčí jedinci líbáni múzami a brány k vyšším duchovním stavům při meditacích a při rozjímáních budou pootevřeny. ( Slunce s Merkurem v Raku v trigonu s Neptunem v Rybách, Venuše v Raku v trigonu s Marsem ve Štíru ). 4. července ve 13.01 hod nastává novoluní ve znamení Raka.

8. – 10. července se vytváří Slunce s Merkurem harmonický aspekt s Jupiterem, takže lze předpokládat, že se budou hýbat obchody a komunikace by neměla váznout.

10. -11. července se ocitá Merkur v Raku v kvadratuře s Uranem v Beranu, což může přinést výpadky počítačových a rozvodných sítí. Do potíží se může dostat letecká doprava a elektrárny.

15. – 16. července bude Slunce v kvadrátu s Uranem, a to může přinést bouře v přírodě i bouře emocí v mezilidských vztazích. Do potíží se může dostat letecká doprava a elektrárny.

17. – 20. července vytvoří Merkur s Venuší ve znamení Lva trign se Saturnem ve znamení Střelce, Slunce ve znamení Raka bude v trigonu s Marsem ve znamení Štíra a to vytváří astrologické klima ideální pro aktivní odpočinek při sportu nebo na cestách.

20. července v 0.57 hod SELČ nastává úplněk – opozice mezi Sluncem ve znamení Raka a Lunou ve znamení Kozoroha a díky tomu lze předpokládat, že citliví jedinci budou neklidnější a vydrážděnější.

22. července v 11.30 hod SELČ vstoupí na své pouti ekliptikou Slunce do znamení Lva, ve kterém se již pohybuje Merku s Venuší, což by mělo v následujících dnech prohřát klima v přírodě i v mezilidských vztazích.

26. – 27. července bude Merkur v trigonu s Uranem a to je čas vhodný koupi nového mobilu či počítače, svět by mohl být překvapen vynálezy a novinkami vědy a techniky.

28. – 29. července se ocitá Merkur ve znamení Lva v napětí s Marsem ve znamení Štíra a díky tomu bude stoupat napětí mezi jednotlivci i mezi národy, které může vyústit v nebezpečné konflikty. V těchto dnech nelze vyloučit násilné trestné činy, útoky teroristů, požáry, výbuchy a prudké bouře.

 

http://www.stribrny.cz/