HOROSKOP ČERVEN 2015
Nejvýznamnější konstelace červen 2015

 

Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí měsíce června je Letní slunovrat, ke kterému tentokráte dochází v neděli 21. června v 18.38 hod SELČ. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po nejbližšího čtvrt roku – do Podzimní rovnodennosti. Z horoskopu pro sestavenému pro Českou republiku lze usuzovat na problémy některých investičních společností či bank, které se mohou dostat do insolvence, vyhlásit bankrot či mohou být nabídnuty k prodeji. Váznout může výběr daní a dá se očekávat zvýšená aktivita finančních a jiných kontrolních úřadů, které si posvítí na ty, kteří daně krátí. Exekutoři budou mít plné ruce práce ( Saturn u ascendentu ve Štíru v přesném kvadrátu s Lunou ve Lvu v domě devátém ). Leckterý sexuchtivý turista si ze svých cest může přinést nežádoucí „dárek“ ve formě infekční choroby. Pravděpodobně bude i nadále dosti váznout čerpání peněz z fondů Evropské unie. Do zdravotních obtíží se může dostat některý z významných představitelů našeho státu. Důležitou politickou kartou zůstane otázka přijímání imigrantů. Léto z hlediska astrometeorologického bude na našem území hodně proměnlivé, více větrno a deštivo bude v Čechách, zatímco tepleji a sucho spíše na Jižní Moravě. Ten, kdo bude chtít vyrazit na dovolenou , by měl využít příznivé astrologické klima v červnu a v první dekádě července nebo mezi 25. srpnem a 10. září.

 

2. června v 18.18 hod nastává úplněk ( opozice mezi Sluncem ve znamení Blíženců a Lunou ve znamení Střelce ), takže v předchozím a v tomto dni budou citliví jedinci neklidní a unáhleně reagující na podněty.

 

 

5. – 6. června vytvoří Mars v Blížencích harmonickou vazbu s Jupiterem ve Lvu a zároveň bude v harmonickém spojení Venuše ve Lvu se Saturnem ve Střelci. Tyto pozitivně působící konstelace vytváří ideální astrologické klíma jak pro zahajování nových projektů, tak pro uzavírání svazků manželských. Lidé by v těchto dnech měli spolu uvolněně a přátelsky komunikovat.

 

7. – 10. června bude dění u nás i ve světě ovlivňovat celá řada harmonických konstelací vhodných pro seznamování se s novými partnery obchodními či milostnými. Nuda nebude na pořadu dne, kulturní stánky a pohostinská zařízení by měla praskat ve švech. ( Slunce sextil Jupiter, Mars sextil Uran, Merkur sextil Venuše ). Světlo světa mohou v těchto dnech spatřit překvapivé novinky vědy a techniky.

 

12. června se z pohledu geocentrického sává silný Merkur ve znamení Blíženců přímého běhu, což bezesporu prospěje urychlení toku informací a výměně zboží.

 

14. června dostihne Slunce na své pouti ekliptikou Marse ve znamení Blíženců, a to je konstelace přející aktivnímu odpočinku při sportu, komunikace nebude váznout a leckde však může dojít ke sporům, k ostřejším výrokům nemusí být daleko.

 

15. června se vrací obávaný Pán času – Saturn do znamení Štíra, ve kterém setrvá až do

18. září 2015 než zase přejde do znamení Střelce. Pozice Saturna ve znamení Štíra zvýší četnost ochoření tlustého střeva či pohlavních orgánů a to samozřejmě u těch, kteří mají významné pozice planet na posledních dvou stupních pevných znamení – Štíra, Býka, Vodnáře a Lva.

 

16. června v 16.05 hod nastává novoluní na konci znamení Blíženců.

 

21. června v 18.38 hod SELČ vstupuje Slunce do znamení Raka a na Severní polokouli tak dochází k Letnímu slunovratu.

 

22. června se na ekliptice uzavírá velmi významná konstelace – trigon mezi Jupiterem ve Lvu a Uranem v Beranu, který ovlivní celou druhou půli června. Tato konstelace by měla přinést na naší Zemi děje, které lidstvo posunou vpřed jak v technickém tak v duchovním pokroku. Možné jsou převratné vynálezy a technické novinky, lidé mohou pozorovat mimořádné přírodní úkazy a velmi vzácné děje.

 

23. června bude v kvadrátu Merkur s Neptunem a díky tomu se zvýší riziko setkání se s různými podvodníky, lidstvo může pozlobit vzdušný a vodní živel.

 

28. – 29. června vytvoří Venuše ve Lvu harmonickou vazbu s Uranem v Beranu přející jak lásce tak kreativní činnosti. Tvůrčí jedinci budou v těchto dnech líbání múzami, opět se dá říci, že nuda nebude na pořadu dne.

.

Připravil astrolog Richard Stříbrný. www.stribrny.cz