Horní Jiřetín přechází na stoprocentně obnovitelnou energii!
Máme pro Vás neuvěřitelnou zprávu. Město Horní Jiřetín se chce zbavit závislosti na uhlí!

Občané realizují dlouhodobý plán – omezit spalování uhlí využitím moderních technologií a obnovitelných zdrojů energie. Rozhodli se zvýšit vlastní energetickou soběstačnost a využívat obnovitelné zdroje pro výrobu elektřiny a tepla ve městě.

Chtějí tím ukázat, že existují jiné cesty něž těžba uhlí a poškozování životního prostředí, a zároveň povzbudit další města, aby se zapojila do projektů, které pracují na udržitelné budoucnosti s obnovitelnými zdroji energie.

Petře, i Vy v tom budete mít klíčovou roli. Již 24.5. spouštíme projekt na podporu Horního Jiřetína a dalších měst, které chtějí jít moderní a udržitelnou cestou.

Buďte u toho a pojďte spolu s Horním Jiřetínem přijmout tuto výzvu!

Obyvatelé Horního Jiřetína v čele se starostou Vladimírem Buřtem se rozhodli, že neskončí jako Libkovice a dalších 78 měst, která byla kvůli těžbě zničena. Zdejší lidé proto dodnes musí hájit své právo žít v místě, které si vybrali jako domov. Nepřestávají obhajovat udržitelný rozvoj proti soukromým zájmům těžebních firem, a zůstávají tak významným protivníkem těžařské lobby.

Za 11 let se toho stalo hodně, přečtěte si příbeh Horního Jiřetína.

Průběžné průzkumy potvrzují, že většina obyvatel České republiky stojí za obyvateli ohrožených měst a odmítají devastaci jejich domovů a okolní krajiny za účelem těžby uhlí. Svět se posouvá a lidé si čím dál více uvědomují, že je třeba využívat energii udržitelným způsobem. Díky dostupným technologiím a podpoře příznivců a aktivistů bude také Horní Jiřetín schopen fungovat jako město 21. Století.

Buďte u toho a staňte se součástí tohoto ambiciózního projektu.Jan Freidinger
Greenpeace Česká republika