GANJUUR „GANA“ GANTULGA: DUCHOVNO JAKO ZDROJ SLÁVY A PENĚZ JE NEBEZPEČNÁ CESTA

Přijít na tento svět je vzácnost a dar. Spousta duchů sem chce přijít, ale my, lidé, nevyužíváme, ani nevychutnáváme chutě, které nám život nabízí. Význam života, těla a proč vůbec dýcháme, lidé hledají úplně někde jinde, než kde mají hledat. Lidé v podstatě nemají kde hledat, protože oni to vše už v sobě mají, onen význam je v nich samotných. Přesně podle hesla, jak my, Mongolové, říkáme: „Hledej doma v truhle a ne u sousedů.“

Kdyby lidé doopravdy pozorovali svůj dech, tak v něm najdou všechny odpovědi, které hledají. Bohužel, člověk své tajemství nerozkrývá, protože ho v sobě pohřbil… V našem dechu je skryta naše duše, náš duch, naše mysl i naše zážitky. To je to tajemství, kterým se máme zabývat. Člověk se má díky tomu vyvíjet nahoru. Pochopit tohle tajemství chce však svůj čas, je proto třeba postupovat krok za krokem a pod vedením svého učitele, a to několik let, ne jen několik dní, protože to Vyšší Tajemství zakazuje. Tím mám především na mysli skutečnost, že se někdo snaží naučit takovou techniku za pár dní a pak ji chce sám vyučovat. To je velmi špatná cesta.

Chtění, chamtivost, ego, touha po slávě a penězích a všechny další nižší vlastnosti způsobují, že se člověk nevyvíjí a neposunuje nahoru, ale naopak stahuje svého ducha dolů. Bohužel, mnozí lidé v Čechách chápou duchovno velmi špatně. Duchovno tu není pro slávu a majetek, ale má sloužit a pomáhat živým bytostem. Je smutné, že si takoví jedinci dělají skrze duchovno z lidí zdroj slávy a peněz. To je pro naši budoucnost velmi nebezpečná cesta!

Mgr. Ganjuur „Gana“ Gantulga, mongolská šamanka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

 

Kategorie:

Aktuálně, Články