FIRMY DEVASTUJÍ PRALESY. ZASTAVME JE!
Pro miliony lidí žijících v jihovýchodní Asii se život stal peklem. Jedovatý kouř z četných požárů ničí zdravídětem učícím se ve zdejších školách, pacientům léčícím se v nemocnicích a vůbec všem lidem, kteří si z finančních důvodů nemohou dovolit zamořenou oblast opustit.

Tygři a další vyhynutím ohrožená zvířata rychle přicházejí o přirozené životní prostředí. Požáry mohou dokonce zahubit jednu třetinu celosvětové populace orangutanů.

Letos je situace kvůli silnému klimatickému jevu El Niño téměř nezvládnutelná. Kvůli velmi špatné kvalitě vzduchu jsou dokonce hlášena úmrtí dětí.

Prosíme, pomozte nám to zastavit!

V petici žádáme společnosti i vládu, aby převzaly za neudržitelnou situaci zodpovědnost a pomohly ji vyřešit.

Požáry jsou výsledkem desítky let trvajícího ničení zdejšího přírodního bohatství včetně jedinečných pralesů, které devastují výrobci papíru a palmového oleje. Rozsáhlé požáry v Indonésii produkují více uhlíku než činí denní emise celé ekonomiky USA!

Potřebujeme Vaši podporu. Bez globálního tlaku lidí z celého světa budou soukromé společnosti a indonéská vláda pokračovat v ignorování tohoto problému a nařizovat další kácení a vypalování pralesů. Postavte se po bok lidí bojujících za ochranu zdraví a lesů!

Děkuji Vám,

Kateřina Holubová
koordinátorka pralesní kampaně Greenpeace ČR

P.S. Změna klimatu přivádí svět na rozcestí. Pomozte odvrátit katastrofické scénáře, které již teď postihují nejen Indonésii! Přidejte se k pochodu za klima, spravedlnost a pracovní místa, který začíná v neděli 29. 11. v 15:00 na Václavském náměstí