Dokázali jsme to! Shell končí v Arktidě!
Tohle je něco, na co jsme čekali déle než 3 roky! Shell oznámil, že v “dohledné době” už se do Arktidy vrtat nevrátí. To je obrovské vítězství pro všechny Ochránce Arktidy!

Tato zpráva je sama o sobě překvapující, protože Shell se ani po dvou haváriích, protestech z celého světa, veřejném odsouzení ze strany vědců, politiků, známých osobností i z konkurenčních ropných firem nezastavil a ve svých plánech pokračoval.

Společnost Shell za urputnost, s níž se snažila ukousnout si ze zásob nerostného bohatství, tvrdě zaplatila. Přišla o obrovskou sumu peněz (přes 7 miliard dolarů), o dlouholeté partnerství s firmou Lego, o podporu amerických politiků i o poslední zbytky dobré pověsti.

Nicméně tento region je stále v ohrožení, proto vás prosím, podpořte ochranu Arktidy a pomozte nám udržet Shell tak daleko od Arktického oceánu, jak to jen jde. S vaší pomocí můžeme zastavit i další společnosti, které by se rády dostaly k arktické ropě.

Společně jsme bojovali proti Shellu přes tři roky. Obsadili jsme jejich ropné věže, mrakodrapy, benzinové pumpy, viseli z mostů, plavili se na kajacích a vyslali jasné NE těžbě snad z každého kouta světa.

Ukázali jsme, že i obyčejní lidé mohou čelit opravdu velké korporaci, a že také mohou uspět. Ropný průmysl je ale multimiliardové podnikání a my teď nesmíme v našem úsilí přestat, ani dát těmto společnostem příležitost, aby se vrátily ještě silnější.

Jak víte, Arktida je domov ledních medvědů, jedinečných narvalů, velryb grónských, mrožů a mnoha dalších druhů, jejichž život závisí na mořském ledu. Oni nemohou bránit svůj domov proti změnám klimatu ani seismickému “testování”. Ale můžeme to pro ně udělat my!

Dnes je jeden z klíčových dní pro Arktidu, který bychom měli společně oslavit. Zároveň je před námi mnoho věcí, které je ještě potřeba udělat. Věřím, že pokud nám pomůžete s financováním této kampaně za vyhlášení rezervace v Arktidě, podaří se nám ji uchránit navždy.

Obrovské DÍKY za to, co děláte pro Arktidu.

S pozdravem,

Petr Kucka
vedoucí arktické kampaně