DOBROVOLNÍKEM V AMAZONII
Milí přátelé amazonského pralesa,

sešel se rok s rokem a opět se povedlo zorganizovat další dobrovolnickou výpravu do ekvádorské džungle. Vyrazíme v druhé polovině září!

Cesta je určena v prvé řadě těm, kdo chtějí pomoci místní komunitě a přidat svou ruku k dílu. Je to ovšem ale i skvělá příležitost si aktivně odpočinout od ruchu běžného života a té „naší“ civilizace, i poznat krásu Amazonie skutečně zblízka. Pokud vás cesta láká a jste alespoň trochu dobrodružného založení, je tato forma jedinečnou příležitostí, jak zakusit každodenní život v džungli docela jinak, než jako turista.

Co taková cesta obnáší, jaká bude náplň naší práce, kam se všude společně podíváme a vůbec, o čem to je celé je, se můžete dozvědět během setkání a přednášky, která se uskuteční 2.6. v Praze. Všechny podrobnosti, zajímavosti a důležité věci vám poví zakládající člen Života postaru a zkušený cestovatel džunglí Tomáš Mach, který bude skupinu i letos doprovázet..

Setkání se můžete samozřejmě účastnit, i pokud se zrovna letos s námi do pralesa nechystáte, ale rádi byste se o naší činnosti či možnostech cesty v budoucnu dozvěděli víc.

KDY &  KDE: v úterý 2.6. od 19:00 v čajovně Šamanka, Hálkova 8, Praha 2
událost na FB najdete zde

Během večera bude také možno ochutnat pravou pralesní wayusu, kterou naši indiánští přátelé sbírají a suší. Rozjezdu tohoto fair trade projektu výrazně pomohla právě minulá výprava dobrovolníků, kteří společně s místními z velké části krásně opravili domeček, který dnes slouží právě jako sušárna wayusy. Díky této aktivitě má několik členů místní komunity nyní možnost pracovat trvale udržitelným způsobem přímo v pralese a nemusí docházet za prací do města.

Doufáme, že i letos se nám podaří společnými silami přispět další prospěšné věci.

Srdečně zdravíme a těšíme se na vás!

Za Život postaru o.s.
Štěpán Holub
Štěpán Holub
předseda sdružení