Den Předků
Slovanský Den Předků – Velesova oslava, či Mokošim Den. Obětovalo se světlo očistného ohně, který se zapaloval v každém obydlí i na místech určených k rituálům. Květiny, ovoce a zelenina se přinášeli, jako dary, později i pečená jablka, či pečivo z nich. V kruhu rodiném se vzpomínalo na dobré skutky předků, oslavovali se hrdinské činy bojovníků, jež zahynuli v obraném boji.

Proti narůstající tmě se těmito rituály pozvedala v lidech duchovnost i připomínkou na posmrtný život a spojením s duchovním světem.Věřilo se, že duše předků poskytovaly v této době výraznou ochranu proti temným silám. Pokud museli z nějakých důvodů slovanské rody opustit území na kterém žili, brali si sebou vždy i to, co jim symbolizovalo tyto jejich předky. Ať už to byli nějaké předměty zdědené po nich, nebo je symbolizující, či hrst země, kde žili.

                                                                        Natali

 

Blížíme se k 31.10. Ne náhodou se právě v této chvíli mění čas. Jde o energeticky nejtěžší období roku (20.10-11.11., a také 19.4.-30.4.), které mimo jiné přibližuje hmotný a záhrobní svět. Ne náhodou jde o svátek hodně akcentovaný v USA. Ano, Haloween hodně připomíná Hell-oeen, tedy příslušní k Peklu, možná bychom česky řekli Peklov. Ne náhodou právě v této době vybírá vždy americký lid svého budoucího prezidenta.

Tento svátek má za svůj symbol dýni. Tu naši prapředci používali k jednoznačnému účelu. Jde zřejmě o částečně keltskou, ale ještě předtím sumersko-babylónskou tradici, jde o symbol speciální frekvence světla v mozku, kterou disponovali naši drakoniánští stvořitelé. Označovali tak domy spolupracujících kolaborantů, kteří nabídli svoje dcery ke znásilnění. Tyto domy a jejich obyvatelé byly „chráněny“. Ostatní byli trestáni na hrdle. Prudká bolest hlavy, nebo vyrazná tupá bolest za krkem může připomínat tuto časoprostorovou kapsu. Lidé dnes vystavují dýně, aniž by absolutně tušili, co dělají. Pozor na oslavu svátků, jejichž okultní symbolice nerozumíte! Nepřebírejte svátky, o kterých nic nevíte! Jde o vysoké, zpravidla satanské rituály! Dávejte na sebe pozor, nenechte se od nikoho zneužít, zastrašit, ani porazit.