DAGMAR KOCŮRKOVÁ: VHLEDY DO ENERGIÍ ÚNORA 2016 PODLE JEDNOTLIVÝCH ZNAMENÍ
Beran – Aries
21. 3. – 20. 4.
živel: oheň
Berani se budou ve vodnářských energiích cítit naprosto skvěle. Pomáhat jim v tom bude především spojení vzduchu a ohně, které jim přinese velký příliv inspirace a nápadů. Planety putující v tomto čase znamením Kozoroha – Merkur, Venuše a Pluto mluví ale také o realizaci těchto inspiračních podnětů, neboť současně zrozence tohoto znamení varují, aby jejich nápady nezůstaly viset pouze na obláčcích snů. Pro Berany půjde každopádně o období, jež bude spojeno s počítáním, utvářením formy nápadů a jejich realizací.

Býk – Taurus
21. 4. – 21. 5.
živel: zem
Býci budou ve vodnářském čase nejvíce vnímat planetu Mars, která bude v tomto období putovat znamením Štíra a začne vytvařet na byčí Slunce bojovné interakce. Stejně tak důležité bude vodnářské Slunce. To proto, aby si Býci dokázali udržet potřebný klid a nadhled, protože půjde o období, v němž mohou vidět některé věci nebo situace doslova v rudých barvách, které je tak mohou snadno vyvést z rovnováhy. Spojení obou těchto živlů – země a vzduchu, znamená pro Býky zároveň propojení hmoty a ducha.

Blíženci – Gemini
22. 5. – 21. 6.
živel: vzduch
Blíženci budou ve vodnářském čase napojeni na vodnářský vzduch. Vzhledem k tomu, že je to zároveň jejich živel, tak v něm začnou velmi přirozeně cítit poměrně silné bojovné interakce. Do jejich znamení bude během února proudit také energie hned dvou planet najednou, a to Saturna ze znamení Střelce, a dále Neptuna ze znamení Ryb. Jde v tomto případě o dlouhodobou konstelaci, pod jejímž vlivem mohou Blíženci snadněji v životě vykolejit a dostat se tak do rozporu jak s morálkou, tak i se společenskou etiketou.

Rak – Cancer
22. 6. – 22. 7.
živel: voda
Raci začnou v čase Vodnáře nejvíce pociťovat shluk planet ve znamení Kozoroha. Půjde přitom o tři planety – Pluto, Venuši a Merkura. Zrozenci tohoto znamení se tak mohou díky tomu objektivně podívat na to, jak jsou na tom s komunikací a láskou a také s financemi a životními hodnotami. A protože bude tentokrát ve hře planeta Pluto, může to pro Raky být poměrně transformační konstelace spojená s prožitkem silných emocí. U Raků však nepůjde o nic neobvyklého, bude to jen další z mnoha zkoušek, jak se naučit držet emoce na uzdě.

Lev – Leo
23. 7. – 22. 8.
živel: oheň
Lvi začnou v čase Vodnáře vnímat sluneční protipol, a to pohled sami na sebe. A nebude pro ně snadné tento pohled ustát. Lev totiž představuje pojem „Já – Král“, zatímco synonymem volnomyšlenkářského Vodnáře je „Ne – Já – Lidství“ a také blázen. Úkolem pro Lvy bude proto zvládnout během února spojení těchto dvou archetypů. Měli by v sobě přijmout svoji vodnářskou část, jinak u nich hrozí nabubřelost, vztahovačnost a že si budou věci brát až přiliš osobně. To vše může u Lvů posilovat jejich silné super ego a emoce :-).

Panna – Virgo
23. 8. – 22. 9.
živel: země
Panny pojedou v čase Vodnáře asi nejvíce na energiích Jupitera, který je přítomen v jejich znamení. Budou proto mít potřebu začít dlouhodobě studovat, hledat, objevovat, nacházet, přijímat, pouštět a také v sobě rozpouštět. To vše i díky Neptunovi, který se nachází v protějším znamení Ryb. Planeta Saturn se bude také činit, protože se bude snažit, aby Panny začaly bořit staré struktury a jistoty, a tím posouvaly některé události ve svém životě dopředu. Pannám proto nezbývá, než se pořádně nadechnout vodnářského vzduchu.

Váhy – Libra
23. 9. – 23. 10.
živel: vzduch
Váhy pocítí v čase Vodnáře vzduch, který rozproudí jejich znamení. Půjde o čerstvý vánek, který ve zrozencích tohoto znamení probudí chuť něco podnikat, zkrátka začít dělat něco nového a nevyzkoušeného. Mohou přitom sice trochu vnímat, že je omezuje energie planet ze znamení Kozoroha – celá trojková sestava planet Pluta, Venuše a Merkura, avšak tato trojice přichází ne proto, aby Váhy nějak omezovala, ale aby se začaly vymezovat vůči okolnímu světu a ukázaly, co je v nich dobrého a pro svět užitečného.

Štír – Scorpio
24. 10. – 22. 11.
živel: voda
Štíři se začnou v čase Vodnáře chovat jako potápěči, kteří se budou nořit do hlubin až ke svému archetypu bojovníka – Marse, který bude právě procházet jejich znamením. Bude tedy na Štírech, jestli bude únor v jejich podání obdobím plným bojů a konfliktů, anebo se z nich stanou poklidní bojovníci. Tento čas navíc prosvítí vodnářské Slunce, a to doslova do všech buněk, a propojí tak emoce související s tímto znamením s prožíváním a rozumem, což jsou prvky vzduchu a Vodnáře. Před Štíry tak bude stát další důležitá zkouška.

Střelec – Sagittarius
23. 11. – 21. 12.
živel: oheň
Střelci budou v čase Vodnáře harmonicky propojeni s jeho vzdušným  slunečním principem. Bude je tak spojovat střelecké nadšení a entuziasmus. Planeta Saturn – symbol času, zralosti, moudrosti a dospívání, která bude právě procházet tímto znamením, jim navíc dodá formu, podobu a tvar. Střelci se tedy ocitnou uprostřed transformačního období, v němž půjde o další vytýčení hranic v jejich životě. Díky již zmíněnému nadšení, jež u Střelců vyvolá propojení s vodnářským Sluncem, by to ale měli zvládnout vcelku snadno.

Kozoroh – Capricorn
22. 12. – 20. 1.
živel: země
Kozorozi budou v čase Vodnáře nejvíce vnímat spojení planet Pluta, Merkura a Venuše, které budou právě v tomto období procházet jejich znamením. U Kozorohů se tak budou poměrně snadno probouzet láska a city, takže se nejeden z nich může pod vlivem těchto planet zamilovat, anebo najít opravdu hluboký vztah, a to nejen venku, ale i uvnitř sebe. Půjde totiž o poznání vlastních hlubin a všech vnitřních jeskyní, navíc v období, kdy je sama planeta Pluto může touto iniciací provést tak, aby ve svém životě nezabloudili.

Vodnář – Aquarius
21. 1. – 20. 2.
živel: vzduch
Vodnáři se cítí v čase Vodnáře jako doma. Jsou ve svém živlu, je to čas jejich narozenin, kdy se Slunce vrací do období narození. Přichází oslavy Vodnáře, který slaví přijetí vlastní identity. Vodnář se totiž vymyká vzorcům ostatních znamení a pro spoustu jiných zrozenců je to jen blázen, kašpar a šašek. No a co! Je to jeho vlastní přirozenost. Vodnářům bychom měli spíše děkovat za řadu objevů, vynálezů a jejich přirozenou genialitu. Proto buďme k jejich bujarým oslavám tolerantní a zkusme s nimi alespoň na chvíli vybočit z vyjetých kolejí.

Ryby – Pisces
21. 2. – 20. 3.
živel: voda
Ryby budou ve vodnářském čase působit zasněně a záhadně, doslova jako medium. Tuto kvalitu prožívání navíc umocní planeta Neptun plující jejich znamením. Ryby tak budou mít během února tendenci doslova nasávat do sebe své okolí a ztrácet přitom samy sebe. V tomto období s nimi bude z protilehlého znamení Panny v kontaktu božský Jupiter, díky čemuž budou moci dosáhnout  nejen do hloubky, ale i na výšky. Půjde o pohyb ve vertikální ose. Saturn ze znamení Střelce ale ohlídá, aby se Ryby v tomto velkém prostoru nerozpustily.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk