DAGMAR KOCŮRKOVÁ: VHLEDY DO ENERGIÍ ŘÍJNA 2015 PODLE JEDNOTLIVÝCH ZNAMENÍ
Beran – Aries
21. 3. – 20. 4.
živel: oheň
Berani začnou být v čase Vah  konfrontováni se vztahy. Osa já a ty u nich bude tentokrát velmi aktivní. Ve hře budou navíc zapojeny také planety Pluto a Merkur, takže budou před Berany kladeny nové úkoly, které se budou týkat vymezování nových hranic a limitů. Půjde v této oblasti o poměrně velký přerod, který může být za určitých okolností i dost dramatický. Berany tedy čeká během října silná emoční tavba a bude jen na nich, jak se s ní vypořádají – zda emočně vzplanou, anebo se s tlakem vyrovnají a posunou se v životě vpřed.

Býk – Taurus
21. 4. – 21. 5.
živel: země
Býci se budou v čase Vah cítit díky příznivému vlivu planet a energií ze znamení Panny ve velmi dobré kondici. Začne je totiž posilovat zemský element. Energie země v kvalitách Jupitera, Venuše a Marse bude pro Býky znamenat jednoznačně období růstu, a to ve všech možných odvětvích. Býci si budou moci tedy během října vybírat, v jakém směru budou chtět uspět – ať už v lásce, ve své profesi nebo v jakékoliv další aktivitě. Tentokrát jim bude přáno a pokud se zaměří na jednu konkrétní věc, bude jejich úspěch o to větší.

Blíženci – Gemini
22. 5. – 21. 6.
živel: vzduch
Blíženci mohou v čase Vah vnímat daleko více než v jiném období proudící energii vzduchu do jejich vzdušného znamení ze znamení Vah. Co to bude pro Blížence znamenat? Potřebu více rozvíjet komunikaci a mezilidské vztahy s ostatními. Planety ze znamení Panny a Saturn ze znamení Střelce jim totiž přiblíží vlastní blíženecký svět, který je hodně o slovu a o tom, aby se slovo stalo činem a materializovalo se. Pokud se tak nebude v říjnu dít, mohou být Blíženci snadno vystaveni kritice svého okolí. Blíženci, pozor proto na nesplněné sliby!

Rak – Cancer
22. 6. – 22. 7.
živel: voda
Raci se v čase Vah zaměří výhradně na svoji rodinu a povedou svůj život po ose: rodina – vztahy – zázemí – klid – bezpečí. Jejich přirozený ochranný pud bude kolem celého rodinného kruhu ve velké aktivaci. Pro Raky bude tedy říjen znamenat poměrně dynamické období, které mohou osobně vnímat značně emocionálním způsobem. Nebude proto někdy jednoduché se postavit vůči Rakům do opozice, protože budou veškeré takové projevy vnímat jako ohrožení vlastního rodinného zázemí, které budou hájit ze všech sil.

Lev – Leo
23. 7. – 22. 8.
živel: oheň
Lvi se budou v čase Vah cítit vcelku vyrovnaně. Pomůže jim v tom vydatně dobíhající planeta Venuše – planeta lásky a krásy. To umožní Lvům užívat si života plnými doušky a možná i vnímat dynamiku ostatních znamení, což pro ně může v tomto období fungovat jako kotvící prvek. Saturn totiž vstoupí v říjnu do ohnivého znamení Střelce a Lvům to přinese taková témata, jako jsou nové formy, tvary a řády v jejich životě. Vše jim navíc bude podáno harmonickým způsobem, takže není důvod se kvůli tomu znepokojovat.

Panna – Virgo
23. 8. – 22. 9.
živel: země
Panny začnou být v čase Vah díky planetám procházejícím jejich znamením konečně více vidět. Z šedivých myšek se najednou stanou jako v pohádce o princezně Ladě krásné princezny. Znamením Panny poplují totiž planety Jupiter, Mars i Venuše a proto Panny během října jen pokvetou. Budou se snadno zamilovávat a začnou být nesmírně aktivní. Díky těmto příznivým aspektům budou moci překonat také spoustu vnitřních překážek a dál se úspěšně vyvíjet. Dá se říct, že v tomto období doslova rozkvetou do krásy.

Váhy – Libra
23. 9. – 23. 10.
živel: vzduch
Váhy mohou v čase Vah více vnímat dynamiku, která k nim přijde od Urana ze znamení  Berana a od Pluta ze znamení Kozoroha. Tento měsíc pro ně bude tedy obdobím řady změn a životního přerodu, a to jak vnitřního, tak i vnějšího. Půjde o ono pověstné loupání starých slupek a vrstev. A zároveň o dostávání se až k jádru a podstatě věcí. Říjen proto Váhám nabídne, aby si zvolili v životě další novou cestu. Buď půjdou tomuto tématu vstříc, anebo je to v případě odmítnutí začne loupat z vnějšku, což může být někdy značně bolestivé.

Štír – Scorpio
24. 10. – 22. 11.
živel: voda
Štíři budou v čase Vah asi nejvíce vnímat planetu Neptun ze znamení Ryb. Půjde tedy o vodní sílu a současně o elementy pravdy, citu a emocí. V tomto harmonickém spojení se začnou Štíři cítit šťastně, protože k nim bude proudit uvolňující energie. Bude to i díky tomu, že planeta Saturn odešla v předchozím měsíci z jejich znamení a byly tak dokončeny veškeré procesy přeměny formy z omezení do vymezení. Pro Štíry bude tedy říjen znamenat období růstu vědomí, pochopení a soucitu, a to je posune dál na jejich životní cestě.

Střelec – Sagittarius
23. 11. – 21. 12.
živel: oheň
Střelci pocítí v čase Vah příchod planety Saturn, který rázně vkročí do jejich znamení. Je to pán času, který s sebou přinese témata životní zralosti, respektu, vymezení a trpělivosti. Pro Střelce tak začne během října sbližování se s těmito principy. Budou k nim přicházet témata vnitřní a vnější formy na fyzické, mentální, emocionální i spirituální rovině. Střelci tak dostanou příležitost začít více vnímat svůj život hned z několika stran a duševně dozrát, pokud se tomu nebudou bránit anebo tyto principy ve své zbrklosti a rychlosti prostě neminou.

Kozoroh – Capricorn
22. 12. – 20. 1.
živel: země
Kozorozi budou v čase Vah plně zapojeni do kosmické i pozemské hry mezi Beranem a Váhami, a dále planetou Pluto, která bude právě procházet znamením Kozoroha. Proto budou Kozorozi řešit v tomto období své vztahy, především ale vztah k sobě samým. Začnou se tedy naplno zabývat vnitřními procesy ve spojení protikladů anima – animus a snažit se v sobě sjednotit vnitřní ženu a muže. Pro Kozorohy bude měsíc říjen znamenat integrační období a bude jen na nich, nakolik se jim podaří tyto procesy uchopit a v sobě zpracovat.

Vodnář – Aquarius
21. 1. – 20. 2.
živel: vzduch
Vodnáři budou v čase Vah příznivě podporováni vzdušnými elementy a také planetou Merkur ze znamení Vah. Vodnáři se proto ocitnou během října ve svém živlu – vzduchu – dechu – duchu, takže u nich inspirace poběží doslova na plné obrátky a oni se ani na chvíli nezastaví. Jen to všechno stihnout, zaznamenat a potom i materializovat… To bude Vodnářům v tomto období nejvíce přidělávat vrásky na čele, protože čas bude jejich nepřítelem. Takže Vodnáři, dejte si trochu pozor na to, abyste se tím vším nakonec nezahltili.

Ryby – Pisces
21. 2. – 20. 3.
živel: voda
Ryby budou v čase Vah plně ponořeny do zkoumání okolního světa, do rozšiřování vlastních možností bytí, i bytí lidstva jako celku. Inspiraci jim k tomu bude dodávat planeta Neptun, která jim v říjnu přinese navíc i potřebné vhledy, klid, soucit a soustředění. To ale nebude všechno. Panny z protilehlého znamení podpoří ještě tuto činnost proudy své energie. A planeta Saturn ze znamení Střelce tohle vše dotvoří dalším novým tématem – sublimací, tedy materializací všeho, o co se budou Ryby v tomto období zajímat.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk