Dagmar Kocůrková: VHLEDY DO ENERGIÍ LISTOPADU 2015 PODLE JEDNOTLIVÝCH ZNAMENÍ
Dagmar Kocůrková: Vhledy do energií listopadu 2015 podle jednotlivých znamení

Beran – Aries
21. 3. – 20. 4.
živel: oheň
Berani mohou v čase Štíra stále ještě cítit doznívající váhovské energie, které je vystavily konfrontacím ve vztazích, a začnou si proto dávat do pořádku svoje vztahy s okolím. Díky planetě Saturn ve znamení Střelce se budou také více vymezovat a učit se vkládat tuto energii konstruktivním způsobem do svého příštího konání. Planeta Merkur ve Vahách v propojení s planetou Uran se stane v tomto ohledu dalším pomocníkem Beranů, protože jim poradí, jak nejednat zkratkovitě, což bude proto toto impulsivní znamení neocenitelným přínosem.

Býk – Taurus
21. 4. – 21. 5.
živel: zem
Čas Štíra poskytne pragmaticky uvažujícím Býkům nové vhledy a citové hloubky.  Býci se tak mohou v tomto období cítit posíleni a vyživováni planetami putujícími znamením Panny, a to Jupiterem, Marsem a částečně také Venuší, než tato planeta lásky vstoupí do znamení Vah. Býkům to během listopadu dodá nejen na síle, ale i na láskyplnosti a akčnosti. Nezřídka může přitom Býky zasáhnout během listopadu Amorův šíp, takže naplno zahoří láskou k opačnému pohlaví a snadno tak zapomenou na svoji praktičnost.

Blíženci – Gemini
22. 5. – 21. 6.
živel: vzduch
Blíženci vstoupí v čase Štíra do řady konfrontací a spousta věcí, které až dosud odkládali, se tak najednou projevují v plné realitě. Vstupem planety Saturn do znamení Střelce čeká navíc Blížence dlouhodobé období zrání, které je bude v dalším životě učit novým přímým, pevným a jasným postojům. Půjde u nich o tavicí proces, který bude u zrozenců tohoto znamení měnit osobní struktury a formy. Ty staré nejsou funkční a ty nové zase nejsou ještě vytvořeny. V listopadu přijde tedy pro Blížence vhodný čas k tomu, aby tyto změny nastartovali.

Rak – Cancer
22. 6. – 22. 7.
živel: voda
Rakům se dostane v čase Štíra vodního náboje, což zvýší jejich charisma. Projeví se v nich zároveň štíří touha v propojení s račím bezpečím. Raci začnou vedle toho velmi dobře vnímat panenské energie, takže se jim během listopadu dostane daru propojení živlů vody a země, tedy citu a stability současně. Pro Raky tak nastane období vhodné pro ukotvování změn a jejich přijímání. To by jim mělo pomoci se odpoutat od jistého stereotypu, na kterém jsou mnohdy závislí. Podporovat je bude v tomto úsilí planeta Pluto ze znamení Kozoroha.

Lev – Leo
23. 7. – 22. 8.
živel: oheň
Lvi začnou v čase Štíra intenzivněji vědomě i nevědomě vnímat spodní proudy vody štírovských energií, které mohou u zrozenců tohoto znamení vyplavit na povrch všechna jejich doposud skrývaná tajemství. Lvi se tak trochu budou během listopadu potýkat také s živly ohně a vody, což znamená, že bude zapotřebí, aby v tomto období ustáli veškeré své emoční balancování. Na Lvech zároveň bude, aby vše, co vypluje na povrch, přijali, protože to budou věci nebo záležitosti připravené v jejich životě k transformaci.

Panna – Virgo
23. 8. – 22. 9.
živel: země
Panny v čase Štíra jen pokvetou. Jejich znamením začnou totiž během listopadu procházet planety Mars, Jupiter a také láskyplná planeta Venuše bude právě dokončovat běh znamením Panny. Všechny tyto planety budou přitom v kontaktu s kozorožím Plutem, což dodá zrozencům v tomto znamení na plné síle a moci. Pro Panny půjde tedy o období, kdy se z Popelek stanou princezny, protože neptunské energie umocní jejich charisma. Panny budou proto nepřehlédnutelné a bude jen na nich, jak dokáží tohoto daru využít.

Váhy – Libra
23. 9. – 23. 10.
živel: vzduch
Váhy budou v čase Štíra vnímat merkurovské energie a začnou být proto mentálně připravené se vyjadřovat k nejrůznějším životním záležitostem. Váhy přitom už dlouhodobě cítí vedle plutonské energie, zejména ty narozené ve dnech 5., 6. a 7. října, že se ocitly v plné transformační tavbě a mění se jejich život a identita. Vše je u nich v procesu přímé proměny. Štíří energie začnou přitom v listopadu vytahovat z vrstev na povrch, proč se tak vlastně děje, a přijde i potřebné pochopení a poznání, aby Váhy prozřely a pochopily.

Štír – Scorpio
24. 10. – 22. 11.
živel: voda
Štíři se v čase Štíra ocitnou doma a ve svých energiích. Svezou se přitom na vlně ruku v ruce s planetou Neptun ze znamení Ryb. Jejich citový život popluje najednou v plném ponoru a v hlavním proudu. Panenské energie současně podpoří u Štírů tento silný prožitek a umocní jej uzemněním, a dají citovému životu těchto zrozenců konkrétní podobu. Pro Štíry půjde tedy o plodné období, během něhož se chopí kormidla a začnou svému životu určovat směr i způsob plavby. Střelcům by se tedy alespoň po citové stránce mělo dařit.

Střelec – Sagittarius
23. 11. – 21. 12.
živel: oheň
Střelci začnou v čase Štíra vnímat  planetu Saturn ve svém znamení. Pro ně to bude znamenat témata spojená s řádem, stabilitou, jistotou a přeměnou všech doposud deformujících částí jejich života na kontruktivní formy. Přijde období zralosti a času. To vše budou aktuální témata pro Střelce, neboť planeta Neptun bude mít tendenci Saturna, s nímž bude v kontaktu, rozpouštět. Střelci tak mohou vnímat jak energii chaosu, tak i řádu, a tyto dvě části v sobě, ve vyšší oktávě inspirace a formy, dostanou příležitost harmonicky sladit dohromady.

Kozoroh – Capricorn
22. 12. – 20. 1.
živel: země
Kozorozi budou v čase Štíra nadšeni spojením panenských planet s jejich kozorožským Plutem, který dlouhodobě pobývá ve znamení Kozoroha. Tímto získají Kozorozi v tomto období potřebný elán a novou životní energii, což jim pomůže nalézt opětovný smysl jejich života a konceptů, které připravují k realizaci. Kozorozi procházejí momentálně dlouhodobým procesem ke své autenticitě a svébytnosti. Listopad bude přitom v tomto ohledu jedním z vhodných období k odkládání veškerých masek a zbytečných rolí v jejich životě.

Vodnář – Aquarius
21. 1. – 20. 2.
živel: vzduch
Vodnářům bude v čase Štíra umožněno vnímat štírovské tendence k odkrývání hlubších vrstev bytí a Vodnáři se je proto budou jako racionální znamení snažit pojmenovat a současně analyzovat. Vodnáři totiž tvoří fakta, Štíři pro změnu učí prožitku. Půjde tedy během tohoto období o konfrontaci analýz a hlubokého prožívání. Zároveň také o propojení rozumu a srdce, což bude pro Vodnáře nejdůležitější téma měsíce listopadu, jehož prostřednictvím budou moci poznat a uvědomit si, jaké bohatství se skrývá v hlubokých vrstvách bytí.

Ryby – Pisces
21. 2. – 20. 3.
živel: voda
Ryby začnou v čase Štíra vnímat propojení vodního elementu v jeden celek. Planeta Neptun ze znamení Ryb v propojení s vodním štířím sluncem jim přitom zároveň dodá přiliv inspirace, vnímání a prožitků, jen Ryby pozor, abyste se v tomto přílivu neutopily. Naštěstí vám záchranný kruh hodí planety ze znamení Panny, které jsou schopny dávat pocity a city do společné formy země. U Ryb půjde tedy o to naučit se během listopadu vnímat nejen propojení vodního elementu v jeden celek, ale současně i toho zemského.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk