DAGMAR KOCŮRKOVÁ: VHLEDY DO ENERGIÍ KVĚTNA 2015
Beran – Aries
21. 3. – 20. 4.
živel: oheň
Berani si budou moci v čase Býka konečně oddechnout. Pocítí totiž uvolnění od veškerých tlaků, kterým byli vystaveni a kterými si museli projít v uplynulých dvou měsících. Po tomto období transformace a nezbytném překopání vnitřních i vnějších hodnot, se tak začnou zase směle pouštět do nových projektů. Beranům budou totiž dopřávat během května planety s tokem ohnivé energie, a to Jupiter ze znamení Lva a planeta Saturn ze znamení Střelce. To vše dopřeje Beranům dlouho očekávaný růst, stabilitu a jistotu.

Býk – Taurus
21. 4. – 21. 5.
živel: země
Býci se během května ocitnou ve svém slunečním čase. Budou totiž plně propojeni se svými smysly, živočišností a pozemskou radostí. Planeta Mars jim navíc dodá optimismu a radosti k odvážným činům. Býkům se tak dostane přílivu energie a doslova jim narostou křídla. Pouze planeta Jupiter ze znamení Lva bude konfrontovat jejich představy a očekávání s realitou. Spolu s tím vyplují na povrch také témata, čemu Býci v životě doopravdy věří a nakolik se nechávají ve svých rozhodnutích zvyklat svým okolím.

Blíženci – Gemini
22. 5. – 21. 6.
živel: vzduch
Blíženci si v čase Býka budou v první polovině měsíce prožívat zkušenost s planetou Venuší – tedy planetou touhy, krásy, lásky a milostných dobrodružství. Blíženci tak zažijí v květnu lásku, která může mít mnoho podob. Může být tedy spojena také se stavy opojení, a bude záležet jen na Blížencích, do čeho a kam budou chtět tuto energii vložit. Planeta Saturn se znamení Střelce bude ale tomuto znamení na druhé straně po celou dobu připomínat se zdviženým prstem témata řádu, systému, času a jistot.

Rak – Cancer
22. 6. – 22. 7.
živel: voda
Raci si v čase  Býka uleví od tlaku, kterým si prožili v posledních dvou měsících. Měly to na svědomí disharmonické aspekty ze znamení Berana, které mohou v květnu ještě lehce doznívat. A protože se Raci zabývají minulostí déle než všechna ostatní znamení, dá se předpokládat, že jim potrvá delší čas, než dané aspekty zažijí a zpracují. Pro mnohé Raky bylo totiž uplynulé období plné radikálních a rychlých změn, proto si potřebují dosednout. Pomáhat jim v tom bude v druhé polovině měsíce planeta Venuše a milostné rozjímání.

Lev – Leo
23. 7. – 22. 8.
živel: oheň
Lvi začnou v čase Býka naplno vnímat vliv býčí energie, s níž jsou přímo konfrontováni. Půjde tedy o čas, v němž se budou Lvi učit spoustu záležitostí řešit a nebrat osobně, aby se jich později nedotýkaly. Z jedné strany jim sice planeta Jupiter, procházející jejich znamením, bude dopřávat v květnu další růst a vývoj, avšak na druhé straně mohou Lvi trpět v tomto období nutkavým pocitem, že se mají více věnovat veškerým nedořešeným pozemských záležitostem a rozhodnutím, která učinili ve svých majetkových věcech.

Panna – Virgo
23. 8. – 22. 9.
živel: země
Panny se budou v čase Býka cítit přímo nadšeně, protože začnou vytvářet s tímto znamením velký proud pozemské energie. Může se tak lehce stát, že je nebude jejich okolí v květnu poznávat. Pro Panny totiž nastane období naplněné energií a odvahou udělat další vývojový krok dopředu a realizovat jej v pozemské realitě. Euforii jim dodá planeta Neptun ze znamení Ryb, a pokud se Panny zaměří na změnu své přirozené bojácnosti, mohou udělat nejen vývojový krok, ale doslova skok. Spolu s tím začnou řešit téma otevření se okolnímu světu.

Váhy – Libra
23. 9. – 23. 10.
živel: vzduch
Váhy se ponesou v čase Býka, konkrétně v první polovině tohoto období, na vlně planety Venuše. To se projeví jejich zvýšeným zájmem o druhé pohlaví. Díky planetě Uran mohou ale také tento čas vnímat jako vhodný k proměně svého fyzického zevnějšku, svůj zájem mohou ale rovněž zaměřit na proměnu svého bytu či kanceláře. Tím se zároveň projevují i jejich vnitřní proměna, vnitřní a vnější krása. Váhy mohou v květnu současně pocítit chuť více vycházet do společnosti, navazovat kontakty s novými lidmi a bavit se.

Štír – Scorpio
24. 10. – 22. 11.
živel: voda
Štíři budou především v čase Býka konfrontováni s pozemskou smyslností a intenzitou přirozeného prožívání. Vodní vlnu Štírů k prozkoumání vnitřních hloubek, ponorů a jeskyní bude navíc podporovat planeta Neptun ze znamení Ryb. Naopak planety přicházející v tomto období ze znamení Býka začnou Štíry během května vytahovat z hloubek prožívání vlastních pudů do reálného pozemského života. Půjde tedy o období, v němž se Štíři mohou začít více než obvykle věnovat svému fyzickému tělu a jeho detoxikaci.

Střelec – Sagittarius
23. 11. – 21. 12.
živel: oheň
Střelci budou v čase Býka silně vnímat vliv planety Saturn, která bude právě putovat jejich znamením, a začnou se tedy pod vlivem těchto energií více zabývat světem praktické filosofie a světonázorem. Ve spojení s proudy planety Jupiter ze znamení Lva se mohou Střelci navíc více zajímat také o morálku a společnost všeobecně. Dotýkat se jich tak bude v květnu osobně veškeré dění, které nastane ve společnosti, do něhož mohou začít v tomto období projektovat vlastní smysl pro novou formu a běh vlastního života.

Kozoroh – Capricorn
22. 12. – 20. 1.
živel: země
Kozorohům pomůže v čase Býka příliv příznivé zemské energie ze znamení Býka, což jim nalije novou krev do žil, takže ožijí a dostanou chuť tvořit nové věci v pozemské realitě a hmotných záležitostech. Náboj jim navíc dodá také planeta Mars, putující znamením Býka. Pro Kozorohy tak nastane čas zasít, aby bylo na podzim co sklízet. Planeta Pluto putující znamením Kozoroha působí dlouhodobě na jejich proměnu a začnou z nich proto odpadávat všechny staré masky. Zpracují také všechny stíny, nejen v osobní, ale i v kolektivní rovině.

Vodnář – Aquarius
21. 1. – 20. 2.
živel: vzduch
Vodnáři mohou v čase Býka  více vnímat určitá vymezení nebo také omezení a začnou se proto o něco důkladněji zabývat praktickou stránkou života. Přestože je jejich přirozeností nezávislost, svoboda a pohyb, zejména mentální, bude pro ně tento čas spojen především se zemí a hmotou, aby získali potřebné zkušenosti s praktickým životem. Planeta Jupiter ze znamení Lva jim navíc dodá během května konfrontační růst a vývoj – v zrcadle opozice. Jisté uvolnění ve vztazích a lásce jim ale přeci jen dopřeje blíženecká Venuše.

Ryby – Pisces
21. 2. – 20. 3.
živel: voda
Senzitivní a citlivé Ryby mohou v čase Býka pookřát a těšit se s přicházejícím jarem na jarní Slunce. Mohou se jím totiž nechat naplno prozářit. Planeta Neptun bude navíc i nadále v jejich znamení jako doma a Ryby se mohou během května začít také tak cítit. Díky přílivu těchto energií se jim dostane rovněž neochvějného pocitu a síly vykonat něco prospěšného pro všeobecné blaho společnosti. Ryby se zároveň v tomto čase stanou zprostředkovateli opravdových mystických zážitků, meditací a uvolnujících stavů vědomí.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice

 

Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk