DAGMAR KOCŮRKOVÁ: VHLEDY DO ENERGIÍ ČERVNA 2015
Beran – Aries
21. 3. – 20. 4.
živel: oheň
Berani budou během blíženeckého období cítit výrazné mentální i pohybové posílení, přitékající k nim ze znamení Blíženců. Tyto energie doslova prozáří jejich vědomí a díky Jupiterovi ze znamení Lva poroste zároveň silně i jejich sebevědomí. Pro Berany to bude zkrátka období plné radosti a naplnění. Pouze planeta Venuše ze znamení Raka uvede Berany do konfliktu s obrovskou akčností, aby díky velké energetické turbulenci nezapomínali také na své vztahy s druhými lidmi, a v euforii, kterou budou prožívat, je nepřehlíželi.

Býk – Taurus
21. 4. – 21. 5.
živel: země
Býci budou v čase Blíženců prožívat opravdu klidové pohodové období. Jejich Slunce kromě jupiterského kontaktu jim bude zároveň naznačovat, že je čas se vydat v životě novými neprozkoumanými cestami. Býk ale zkoumá vše pokaždé s rozvahou, která je mu vlastní, a dává tak svým novým rozhodnutím i cestám nějaký čas. Je tím konfrontován s hloubkami svého bytí, smyslem života a zamyšlením nad svým dalším vývojem, ale i osudem. Ne jinak to bude platit u Býků i během blíženeckého období, které je před nimi.

Blíženci – Gemini
22. 5. – 21. 6.
živel: vzduch
Blíženci budou ve svém čase procházet velmi dynamickým obdobím, protože jejich znamením začne procházet nejen Slunce, ale i planety Mars a Merkur, což jim dodá sílu a současně mentální energii. Bude na nich, do čeho a jak ji vpustí. Planeta Neptun ze znamení Ryb jim vedle toho dodá také trochu chaosu, takže nebudou vědět, co dřív, avšak moudrý Saturn ze znamení Střelce jim tento vesmírný tok přeci jen zformuje do rovnováhy. Pro Blížence by se proto hodilo v tomto čase příznačné přísloví: „Dvakrát měř a jednou řež.“

Rak – Cancer
22. 6. – 22. 7.
živel: voda
Raci začnou v čase Blíženců nejvíce vnímat Venuši, planetu krásy a lasky, která bude právě procházet jejich znamením.Spousta Raků se tak může snadno zamilovat nebo tento stav naplno prožívat. Díky planetě Pluto ze znamení Kozoroha, která bude stát v opozici k Venuši putující Rakem, mohou Raci zažívat současně i hlubší emocionalní stavy, spojené s žárlivostí, závistí a dalšími emocemi. Pro Raky tak nastane ten správný čas pracovat s tímto emočním jedem a pokud možno jej co nejvíce vytěsnit ze svého života.

Lev – Leo
23. 7. – 22. 8.
živel: oheň
Lvi v čase Blíženců porostou díky Jupiterovi, který bude v tomto období procházet jejich znamením. Rychlým a nahlým změnám přispěje vedle toho také planeta Uran ze znamení Berana. Pro Lvy to tedy bude čas hravosti, nových životních změn a cest, kdy dostanou příležitost se naplno rozzářit. Blíženecké planety dodají harmonicky Lvům současně vnitřní sílu a spoustu nových myšlenek a nápadů. Pro Lvy tak nastane příhodný čas, kdy si budou moci rozšířit vlastní obzory cestami vedoucími jak dovnitř, tak i ven.

Panna – Virgo
23. 8. – 22. 9.
živel: země
Panny se mohou stát v čase Blíženců více pozorovateli než učastníky všech dějů z vnějšího světa. Dostanou příležitost prožívat divadlo okolního světa a díky tomuto postoji a vnitřnímu klidu se mohou stát pro ostatní spíše oporou a vrbou zároveň, než přímým učastníkem děje. Pro Panny to bude především ohromná zábava sedět v hledišti. Pokud ale Panny dovolí, tak se budou moci skrze druhé lidi stát i přímými učastníky veškerého dění a dojde u nich v takovém případě k propojení hlediště s jevištěm, což může být pro ně daleko větší zábava.

Váhy – Libra
23. 9. – 23. 10.
živel: vzduch
Váhy se mohou v čase Blíženců cítit velmi dobře na vzdušné blíženecké vlně. Vždyť se tak v podstatě ocitnou i na své vlně, tedy na vlně vzdušného živlu. V jejich případě půjde především o rozvíjení kontaktů s druhými lidmi a společenské události, kde se budou cítit šťastné a doslova jako ryby ve vodě. Planety Venuše ze znamení Raka a Pluto ze znamení Kozoroha je ale mohou začít v tomto období vnitřně tavit, aby se Váhy přes své vnitřní procesy emocí dokázaly přenést do opravdové autenticity a staly se pro druhé hodnověrnými partnery.

Štír – Scorpio
24. 10. – 22. 11.
živel: voda
Štíři začnou v čase Blíženců nejvíce prožívat planetu Venuši ze znamení Raka. Harmonický proud této bohyně lásky a krásy zaplaví v červnu celý svět Štírů. A jak vypadá štíří láska? Velmi silně a intenzivně, až magicky. U nezralých Štírů se to projevuje ovládáním druhých, a u zralých jedinců je to o transformaci a poznání těchto stavů vědomí. Hormon, který má na starost zamilovanost, se nazývá oxytocin. Štíři dostanou v tomto čase příležitost jej řádně prozkoumat pod mikroskopem do všech možných detailů.

Střelec – Sagittarius
23. 11. – 21. 12.
živel: oheň
Střelci mohou v čase Blíženců naplno prožívat mohutné blíženecké proudy energie, které je nenechají klidnými, spíše naopak. Dodají totiž Střelcům potřebnou dynamiku a zároveň je více zapojí do veřejné diskuze a okolního dění. Střelci se tak díky planetě Saturn, jež bude právě procházet jejich znamením, stanou určitými moralisty, autoritami, ale zároveň i moudrými bytostmi. Projeví se to tak, že jim budou blíženecké projevy připadat infantilní a budou se je proto snažit reformovat, což je může snadno zařadit do celospolečenského dění.

Kozoroh – Capricorn
22. 12. – 20. 1.
živel: země
Kozorozi budou v čase Blíženců i nadále procházet dlouhodobým procesem, který díky Plutu, jež se právě ocitne v jejich znamení, nechá u Kozorohů svléknout vše až do naha. Zkrátka stáhne Kozorohy doslova z kůže, dokud se nestanou sami sebou a nenechají Plutovi v jeho podzemní říši vše, co jim nepatří. A to jak fyzicky, mentálně, duševně, tak i spirituálně. Jde vskutku o dlouhodobý transformační proces a díky planetě Venuši se Kozorozi budou v tomto čase ještě učit pracovat s přenosem na druhé lidi a jejich okolí.

Vodnář – Aquarius
21. 1. – 20. 2.
živel: vzduch
U Vodnářů by se v čase Blíženců dala nazvat konstelace jejich Slunce a Jupitera jako blázen s moudrostí krále. Stejně jako Váhy mohou Vodnáři pocítit v tomto období velký přísun vzdušné energie – planeta Mars ze znamení Blíženců jim dodá velkou aktivitu, a Merkur naopak značnou mentální sílu. Vodnáři budou prostě k nezastavení. Všechny geniální myšlenky Vodnáře budou v pohybu a dostane se i na jejich realizaci. Někdy budou sice okolí připadat tyto myšlenky bláznivé, ale znáte již zmíněné přísloví o bláznově moudrosti?

Ryby – Pisces
21. 2. – 20. 3.
živel: voda
Ryby poplují v čase Blíženců díky Neptunovi na transcendentální vlně, která bude nejspíš společenského charakteru. Shluk planet ze znamení Blíženců je může sice lehce znervózňovat, protože nemusí být vždy v širším kontextu pochopeny svým okolím, ale neměly by těmto situacím podlehnout. U Ryb půjde tedy o období, kdy se i klidné Ryby mohou snadno rozčílit. Bude ale pro ně daleko prospěšnější tuto energii hněvu přetransformovat ve smysluplnou energii, než se nechat někým zbytečně vytočit. Jen tak budou moci dál růst.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk