DAGMAR KOCŮRKOVÁ: VHLEDY DO ENERGIÍ ČERVENCE A SRPNA 2015
Beran – Aries
21. 3. – 20. 4.
živel: oheň
Berani projdou v čase Raka konfrontacemi mezi vnitřním a vnějším světem. Pokud se jim nepodaří zpracovat vnitřní konflikty, může se u nich objevovat napětí v oblasti hlavy nebo solaru plexu. Berani budou proto potřebovat v tomto třaskavém období opravdu zhluboka dýchat, aby se jim vyhýbaly příliš prudké reakce. V čase Lva se ale Beranům výrazně uleví a po kritickém období si konečně užijí léta s podporou planet, které budou procházet ohnivým Lvem. Po hlubinném úklidu Raka nastane konečně fáze spolupráce Beranů s okolím.

Býk – Taurus
21. 4. – 21. 5.
živel: země
Býci mohou v čase Raka vnímat ve svém okolí napětí, které se jich sice nebude přímo týkat, ale mohou se pro druhé stát v tomto období zemitou podporou. Býci se jen tak nenechají vyvest z míry a letní období se pro ně stane časem klidu, míru a pohody. Zato v čase Lva mohou Býci začít vnímat lví energie, které je nastartují k akci a inspirují k pohybu. Pro Býky, kteří nemají rádi změny, to může v srpnu znamenat lehké rozladění. Půjde tedy o čas, kdy bude jen na nich, zda si v sobě dokáží udržet vnitřní rovnováhu.

Blíženci – Gemini
22. 5. – 21. 6.
živel: vzduch
Blíženci si mohou v čase Raka více užívat rodinného krbu a také rodina si je může užít víc než obvykle. Blíženci mohou díky své společenské povaze zvát přátele na různé párty a navštěvovat blízké a příbuzné. U Blíženců půjde o období hnízdění. Naopak v čase Lva začnou plánovat cesty, výlety, dovolenou a jejich pozornost bude upřena ven. Celé léto bude přitom Blížence provázet v opozici planeta Neptun, která jim přinese inspiraci a vize, anebo také iluze, sny a podvody. Bude záležet na tom, kterou rovinu zkušeností si vyberou.

Rak – Cancer
22. 6. – 22. 7.
živel: voda
Raci budou ve svém čase doma se svým vládcem – Sluncem. Domov budou proto náležitě chránit. V červenci obzvlášť, protože tímto znamením projde bojovná planeta Mars. Půjde o období plné silných emocí. Opozičně ke Slunci a Marsu bude stát planeta  Pluto ze znamení Kozoroha a ta vytáhne na povrch všechny staré kostlivce. Raky, kteří prošli silným emočním obdobím a někteří i zásadními životními zvraty, pomůže Lev dočistit a zpracovat vše, co bylo vytaženo z velkých hloubek – nejen jejich vlastních, ale i celé rodiny.

Lev – Leo
23. 7. – 22. 8.
živel: oheň
Lvi si v čase Raka budou užívat dlouhodobý tranzit a probíhající jupiterský proces. Během tohoto léta u nich dojde k dokončení témat růstu, poznávání a hledání nových cest a filosofií. Mnozí Lvi totiž mnohým prošli a tak se jim dostane pochopení. V letním období projde jejich znamením také planeta Venuše – planeta růstu jejich vnitřní hodnoty, která se může projevovat i navenek. V čase Lva dostanou Lvi příležitost zazářit a zamilovat se. Lvům se mohou plnit i přání, o nichž dlouho snili. Prostě ruka Páně bude pro ně otevřená.

Panna – Virgo
23. 8. – 22. 9.
živel: země
Panny budou mít v čase Raka pochopení pro vše kolem sebe. Třesky Raka, Berana a Kozoroha jim podají pomocnou ruku všude, kde to bude zapotřebí, a Panny uspokojí, když budou moci druhým pomáhat, až sloužit. Neptun z opozičního znamení Ryb jim dodá i větší soucit a pochopení. V čase Lva začnou Panny vnímat, že do jejich znamení vstupuje Venuše, jež se sice v půlce měsíce vrací do znamení Lva, ale k soucitu a pochopení připojí i lásku a s Jupiterem též smysl konání. Proto Panny: milujte samy sebe tak, jako milujete ostatní.

Váhy – Libra
23. 9. – 23. 10.
živel: vzduch
Váhy budou v čase Raka vnímat velké tlaky, které provázejí planety procházející znameními Berana, Kozoroha a Raka. Budou s nimi ve vesmírné hře zapojeni svým Sluncem. Mohou tak pocítit kruciánské období – pocity Krista na kříži. Naštěstí půjde jen o měsíční cyklus, takže vše během měsíce odejde. Na druhé straně to v nich zanechá uvědomění, které své části nemají ještě dohojené. V čase Lva mohou ale Váhy projít znovuzrozením a rány dohojit, pokud tak učiní vědomě. Po období Raka dostanou šanci se obrodit.

Štír – Scorpio
24. 10. – 22. 11.
živel: voda
Štíři budou v čase Raka vnímat toky energií z tohoto vodního znamení. To jim pomůže dokotvit a dočistit hluboké emoční období. Mohou také pociťovat návrat Saturna, planety trpělivosti, do svého znamení a užívat si tentokrát jeho klid, strukturu a poznání, že vše má svůj čas. V čase Lva začnou Štíři trochu prskat, protože spojení se Lvem je jako spojení ohně a vody, takže Štíři začnou mezi ohněm a vodou balancovat. Půjde o alchymistický proces spojení těchto dvou elementů – spojení krále a mága, dvou archetypálních energií.

Střelec – Sagittarius
23. 11. – 21. 12.
živel: oheň
Střelci si začnou v čase Raka užívat svoji vlnu a budou asi trochu zaskočeni tím, co ostatní znamení právě prožívají a jak to mentálně a emočně zpracovávájí. Střelci proto mohou v tomto období působit jako duchovní a filosofická podpora ostatních znamení a díky roli pozorovatele se také hodně naučit. Každopádně si zachovají vhled i nadhled. V čase Lva Střelci naopak ožijí a budou mít velkou motivaci dotáhnout své projekty a vize do reálné podoby. Budou mít k tomu  i dostatek energie a budou působit jako raketa s jaderným pohonem.

Kozoroh – Capricorn
22. 12. – 20. 1.
živel: země
Kozorozi mohou v čase Raka hluboce prožívat témata bezpečí a zabezpečení, což jim pomůže k jejich vnitřní pevnosti a stabilitě. Další jejich témata budou spojena s rodinou a vztahy s blízkými. Račí energie, jež jsou plné emocí, mohou ale rozvířit jejich city a prožívání. V čase Lva se začnou Kozorozi stabilizovat stejně jako jejich emoční stavy. Lví energie je mohou inspirovat k tomu, aby rozšířili své možnosti, zbavili se starých omezení, rozšířili pole působnosti a transformali vlastní hranice. Půjde o cestu z omezení do vymezení.

Vodnář – Aquarius
21. 1. – 20. 2.
živel: vzduch
Vodnáři budou v čase Raka, kdy je ve vzduchu plno letních bouřek a mraků, přemýšlet, jak tuto energii uchopit a logicky ji vysvětlit. Budou si od ostatních držet odstup, aby si zachovali nadhled. Budou pro ně důležitá osobní i kolektivní témata jako ekologie, volné energie, hlavně ale lidství. V čase Lva budou v teoriích a hledání nových filosofií pokračovat, protože jsou to vizionáři celého zvěrokruhu. Vodnáři tak přinesou témata ve prospěch lidstva a také naději v čase kruciánských cyklů. Poskládají puzzle, aby i tyto krize dávaly hlubší smysl.

Ryby – Pisces
21. 2. – 20. 3.
živel: voda
Ryby pocítí v čase Raka svými senzitivními radary račí energie, jež podpoří, ale i usměrní jejich emoce. Ryby v sobě totiž nesou spasitelský komplex a jsou symbolem Ježiše Krista, jejichž znamením prochází dlouhodobě Neptun, který tato témata podporuje. Ryby tím budou zachraňovat samy sebe skrze druhé. V čase Lva budou pokračovat v započatém díle a pokud transformují spasitelsko-zachranářský komplex v opravdovou lásku a soucítění se sebou i druhými, mohou objevit své další stranky a nestávat se nevědomě obětí.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

Časopis Ve hvězdách & Lidový léčitel si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz  (roční předplatné 350 Kč, půlroční 175 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk