CO VE HVĚZDÁCH – DUBEN 2017
Motto: Dobrá kvalita osobního přístupu k životu je v úpravě toho, co a jak osobně očekáváme od probíhajících událostí. Osudovost v rámci vesmírných mantinelů není o fatální nutnosti, ale o MOŽNOSTECH.

 

Duben začínáme s planetami v tomto „herním“ postavení:

Slunce (11° Beran) je jarně akční, touží po neomezeném štěstí.

Merkur (0°12´ Býk) působí až přespřílišným poklidem. V rychlém úniku od Slunce se počátkem dubna pokouší předat informace týkající se vývoje a poslání lidské bytosti, o což se bude znovu pokoušet v opravném (retro) období v 2.polovině dubna: od 10.4. nastane jeho pravidelná retrogradita, potrvá do 3.5., více v dalším textu.

Venuše (1° Beran) je do15.4. retrográdní (viz text březen), projde z Berana do Ryb, na tyto účinky naváže retrogradita Merkura, v tomto případě vliv podobný (popis dále v datech). Hmotné blaho nebude mít dlouhé trvání, spíš se z jeho pořízení dají předpokládat komplikace, symbolika „štěstí jen to vnitřní a autentické“, pozlátko ač úžasné nebrat. Nekonáme, resp. opakujeme a napravujeme až do dne, kdy Slunce vstoupí do znamení Blíženců (20.5.).

Prakticky celý duben je Venuše v kvadratuře na Saturn: nic nepřehánět, spíše se omezit v potřebě nádherných věcí, ctít tradice. O Velikonocích je v duchu tradice křesťanství dobré připomenout si, co doslova historicky celému lidstvu způsobila symbolika obdivu Zlatého telete. Ženy by si během dubna měly zkontrolovat zdravotní stav v oblasti gynekologické vč vyšetřní prsou (prevence, mít se rády i na fyzické rovině, ale nenechat se vystrašit!).

Mars (15° Býk) v paradoxním klidu tráví vesmírné transformační energie, kumuluje v sobě živel země, tranzity dalších planet mohou toto vypustit jako běsnění Minotaura.

Jupiter (19° Váhy) je v retrográdním modu – výzva najít to pravé štěstí ve svém nitru.

Saturn (28° Střelec) je po celý měsíc prakticky stacionární, téměř na místě: přejde z přímého na retrográdní pohyb, v rozsahu jediného stupně. Zajímavé na tomto postavení je to, že se odehrává na zodiakálním stupni, kde je galaktické centrum. Saturn je zde již od března, a bude ještě během května. Předpokládám dle zásad synchronicity, že toto není jen „náhodou“: Saturn je pro nás symbolem uznávané autority, omezovač/vymezovač, ochránce, „papa“, mentor. Dle mého vnímání se domnívám, že „vlastním tělem“, tedy svými energiemi, nás lidi nyní chrání před stále silnějšími pulzy z centra galaxie (pomůže je vstřebat a k nám předat v jakési jemnější stravitelnější formě, „předžvýkané“); asi aktuálně „ví proč“.

Uran (24° Beran) se během března lehce „odtrhl“ od vazby s Jupiterem a Plutem; za měsíc skok o 1°36´, což je na jeho poměry téměř rekord, a takto bude postupovat dále i během dubna.

Neptun (13° Ryby) je trvalka.

Pluto (19° Kozoroh) též sedí na místě, 20.4. se stane retrográdním (až do 28.9.), čímž nás nutí k sebetransformaci.

Chiron (26° Ryby) též prakticky beze změn, během dubna postoupí jen o 1,5°.

Lilith (5° Střelec) –  postupuje trvale stejnoměrným krokem, ve Střelci je od svátku Valentina, užije si tam jistě smysluplně své 9ti měsíční období.

Dračí Hlava (1° Panna), 28.4. se posune do znamení Lva.

 

Celkový náhled

Pokračují celosvětové havaristické konstelace: zemětřesení, sopečná činnost, problémy tunelů a jiných podzemních systémů, hroucení konstrukcí (i bez zjevné příčiny), zavalení, problémy ledového příkrovu v oblasti pólů. Ale naopak se objeví nové věci (dosud „pohřbené“), „struktury“ (tj i vlády, systémy mezinárodní politiky) budou nuceny uveřejňovat dosud utajované informace. A to i z čistě osobní roviny politiků.

Sílí nutnost odhalení všeho dosud skrývaného.

—————————————————————————–

 

Kromě těchto základních předpokladů pro celý duben lze předpokládat tyto další aktuální projevy:

1.-12.4. Mars a Pluto se vzájemně podporují v havaristických aspektech, pravděpodobně se zvýší možnosti kolapsu struktur a konstrukcí, zvláště v podzemí, teroristické aktivity (i ty pseudoteroristické), spojené s utajováním informací a zametáním pod koberec. Další impulz k odhalování dosud utajovaného.

2.4. VOC 16:43-20:27

3.4. 1. Lunární čtvrť. Venuše vstupuje do znamení Ryb (02:25): Končí čas sexyhrátek a výrazných aktivit, abychom se v klidu ponořili do romantiky, mystiky, sebeobětování, toužíme utápět se v lůně vesmírných energií.

4.4. VOC 22:45-5.4. 0:13

6.4. Saturn se stává retrográdním, vyzývá nás nepoddávat se strachu (na tuto strunu nám „hrají“ dlouhodobě loutky NWO). Kromě toho nastává čas finiše předvelikonočního jarního úklidu na všech úrovních, v sobě i kolem sebe. Ale nepřehánět to.

6.-12.4. Pluto drsně prověřuje autenticitu a vibrace bytostí současné civilizace (Slunce kvadratura Pluto). Slunce v opozici s Jupiterem retrográdním – velké štěstí se nekoná, čím víc reálného úsilí tím je menší…  Vesmírné energetické pulzy zesilují.

7.4. VOC 02:16-06:20

9.4. VOC 10:21-14:34

10.4. Merkur se stává retrográdním (5° Býka), až do 3.5. (24° Berana): přebírá od Venuše štafetu období, kdy není dobré pořizovat věci trvalé hodnoty. Kromě toho budeme mít zpočátku problém s pragmatickým myšlením, po 20.4. s jakýmikoli změnami a novými aktivitami. Není dobré uzavírat jakékoli smlouvy týkající se nových záležitostí (nejen ty kupní). Naopak lze tuto dobu využít pro opravy věcí které nám skýtají příjemné dlouholeté pohodlí (výjimka smluv – lze objednat např přečalounění prima staré pohovky, křesla, zadat znovuzprovoznění či úpravu prostředí kolem…). Mimochodem – pokud se zabýváte jakýmkoli sepisováním textů, v této době to jednoduše moc nejde (tedy jde jak psovi pastva), zato ale to, co už jste aspoň nahrubo sepsali (písmenka byla vložená do počítače či na papír), jde jak po másle činnost typu korektura, editace…

11.4. VOC 20:19-12.4. 00:42, Úplněk (08:08).

11.-17.4. Slunce po předchozím drcení pokračuje nabíháním si na další, revoluční prověrky: až do Velikonočního Pondělí bude všeobecně výbušná atmosféra. Rovněž se dá celá aspektová situace popsat jako mohutný ohňostroj: nádhera s potenciálem léčení, ale může to i bolet. Velikonoce přinášejí vizi vzkříšení. Slunce (a s ním i my) proplouváme jako Odysseus mezi Skyllou a Charybdou.

14.4. VOC 06:18-12:27, Velký Pátek. Nepracujeme se zemí, půdou, zahrádka i domácí květiny počkají.

15.4. Venuše se opět vrací do přímého postupu (27°Ryb). Reparát z toho, co jsme původně nezvládli, máme šanci složit až do 19.května.

16.4. VOC 20:26-17.4. 01:04, Velikonoční Neděle. Čas dobrý pro utužení vztahů širší rodiny, i když to někde může připomínat spíš „Italii“.

17.4. Velikonoční Pondělí. Na pořadu dne jsou tradice, hranice, pravidla, zákony, pořádek.

19.4. VOC 11:57-12:52, 3. Lunární čtvrť.

Slunce vstupuje do znamení Býka (23:27): po jarním životadárném impulzu nastává upevnění sil, zakořeňování, vstřebávání, osvojování. Nastává stabilita, vytrvalost, klid, spolu se smyslovým opojením, rozkoší. Řeší se majetek, vlastnictví, hodnoty vč hodnoty vlastní, příjem (potravy i financí). Drží se zažitého, vč předsudků. Pokud se něco začne, nezastaví se to snadno. Život a svět se vnímá na vysoké estetické úrovni.

20.4. Merkur retrográdní se v konjunkci setkává se Sluncem (7:54): hodina kolem je ideální pro příjem informací „shůry“. Týkají se zvláště vývoje osobnosti i naší civilizace jako celku, a co se po nás v těchto ohledech žádá. Merkur se poté (19:37) vrací do znamení Berana – k akční realizaci! Projde tudy ještě 2x, nástřel a uskutečnění. Využijeme to? Dále se Pluto stává retrográdním – transformační aktivity by se měly odehrávat hlavně na niterné úrovni; fyzické projevy na planetě i v našem životě budou, ale spíš jako „donucovací prostředek“!

21.4. VOC 20:23-21:43. Mars vstupuje do znamení Blíženců: akčnost se z předchozího poklidu mění na aktivitu duševní, projeví se kritičnost, ironie, agresivita, názorové neshody, s potřebou velké fantazie, rozptýlenost. Citové a láskyplné projevy se omezí, zajímavější bude pohyb, nové informace, zážitky.

23.4. VOC 23:34-24.4. 02:32

24.4. Budeme doslova bombardováni spoustou nových informací, odhalujícími předchozí utajování; týkat se budou zvláště nutnosti změnit dosavadní struktury, pravidla, paradigmata, vč programů pro další vývoj nejen každé jednotlivé osobnosti, ale i celého lidstva. Toto může přicházet jak během dne, tak i prostřednictvím snů, filmů, vizí. Vzrůstá úroveň „moudrosti“. Potrvá to až do poloviny května.

25.4. VOC 23:53-26.4. 03:56

26.4. Novoluní v Býku (14:17)

28.4. VOC 03:18-03:39 (jen pár minut – bezpečnost v sexu raději neriskovat…) Dračí Hlava (Severní Noda, tedy kam směřujeme ve svém poslání) se posunuje do znamení Lva, kde bude příštích 1,5 roku. Čeká nás boj s vůlí, najít vnitřní (!) sílu. Co si sami nezařídíme, nebude, nikdo nepomůže. Hlavně se nelitovat. Je třeba za svým záměrem jít, nenechat se odradit. Najít sám sebe, svůj program života. Nezapomínat na spravedlnost a rovnost, smysl pro fair play. Místo tradic a starých paradigmat přijmout revoluční změny. Žít vlastní život.

29.4. VOC 23:28-30.4. 03:48

30.4. Den čarodějnic. Celosvětově lze předpokládat problémy se starodávnými obyčeji, s omezeními kvůli pravidlům požární ochrany atd. Je žádoucí klasické rituály zažít, jsou pro naši duši léčivé.

 

Opakování/opakování – jde o trvale platné věci, a jak sama vím, zpátky v dřívějších textech bych si to asi nevyhledávala

Naznačené energie jsou uváděny v konkrétních datech, nicméně jejich působení není bleskem z čistého nebe, obvykle působí již pár dní předem (cosi se chystá), ale hlavně doznívají (nejsou-li trvalejšího působení) pár dní po datu. Což nám dává větší šanci pro jejich uchopení a pochopení – tedy CHOPME SE JICH!

Je dobré si zpětně probrat, jak jsme některé dny prožívali – v porovnání s informacemi „z hvězd“ si leccos můžeme uvědomit – tedy „zvědomit“, něco nám „dojde“, čímž naplníme daný úkol, a je nám tak Vesmírným Zdrojem „odšktrnut“ ze seznamu…

Vzhledem k situaci napjaté na všech úrovních, i kvůli energetickým výronům Slunce, z centra galaxie a dalších „účinkujících“ na současném energopanoptiku, a dle hermetického “jak na nebi tak na zemi“, se dá průběžně a dlouhodobě předpokládat zvýšená možnost jevů typu velké havarie, zemětřesení, nejrůznější živelné události (nyní živly voda, země, oheň, a jejich mix). Dále postupně dochází ke „sbližování“ inkarnačních výhonků – proto se mohou nejen na osobní rovině (i kolektivní v rámci jednotlivých států a území) vyjevovat „vzpomínky“ na události z jiné doby, jiné reality, kde dosud nedošlo ke karmickému vyrovnání – máme dojem dežaví ap, a nutí nás to řešit to, co se domníváme, že s námi nyní dočista vůbec nesouvisí. Je dobré toto vše přijmout a „řešit“, zvědomit, a pak by se nám ty někdy děsivé vnější události už dít neměly, nebo aspoň ne tak drsně, ne prostřednictvím utrpení. I vědomé pochopení, proč se tak děje, je druhem očisty.

Ještě informace ke dnům, kdy „nic nejde logicky, racionálně“ (Luna void of course – píši VOC, navíc předávám kompletně – jako reakce na inspirativní text Eriky Hájkové/Peprné >>http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/8394-jak-nahradit-smrtici-pilulky-zeny-nebo-otrokyne-lze-obejit-hormonalni-koncepci-metody-starych-cinanu-a-mladych-indianek/<<): jednání je na citově-emoční rovině zmatečné, se ztrátou smyslu pro realitu. Doporučení: nedokazujme světu, že to přemůžu, že čas „postavím do latě“ a že vše půjde po mé vůli. Podvolíme-li se situaci (tedy využijeme-li ji), pak „samo“ půjde napojení na „nereálno“ – např meditace, příjem z informačního pole, prociťování vesmírných energií, uvolňování dosavadních psychických bloků a strachů.

Příznivě pro silné emotivní zážitky (např divadlo, film, koncert, výstava, četba). Časem tyto záležitosti začneme cítit, a žít s nimi v souladu s běžným hektickým žitím, s pocitem, že jsme „naskočili na vlnu“, že se věci dějí vlastně klidněji a přívětivěji než dřív. Měli bychom si dát větší pozor na jednání řidičů: nepůjde často ani tak o projevy agresivity, jako spíš o nejasnost jednání, o zpomalené reakci v konkrétní situaci. Zvýšíme pozornost i na přechodech, řidiči chodce nebo i další auta někdy doslova nevidí. Havarie jsou vpodstatě z tzv hloupých chyb. Též se rozšiřuje počet těch, kteří řídí pod vlivem drog, a pak vlastně nevědí, co činí.

Zdroj: http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/9612-co-ve-hvezdach-duben-2017/