Článek o aplikaci Volník

V sobotu 20. 8. 2016 byla poprvé pro veřejnost spuštěna zkušební softwarová aplikace finančního systému Volník. Každý si ji může vyzkoušet a tím se také seznámit s mechanismem případného reálného fungování celého finančního systému Volník ve společnosti.

Aplikace je na adrese: http://volnik.biz

Stačí se nově zaregistrovat (údaje mohou být smyšlené) a při přihlášení Vám vznikne osobní účet se všemi potřebnými atributy pro fungování systému včetně pravidelného chození základního nepodmíněného příjmu i provádění plateb s mechanismem systémových poplatků.

Tato první veřejná aplikace je ve zkušební zrychlené verzi pro účely testování. Informace o nastavených parametrech jsou dostupné v přehledné tabulce (v PDF) na stránkách Volníku: http://volnik.promena.biz/o-aplikaci/

K prvnímu spuštění aplikace Volník proběhl s autory také pořad na rádiu Svobodný vysílač CS, který je k poslechu nebo ke stažení z archivu rádia zde: http://www.svobodny-vysilac.cz/?p=7830

Volník je unikátní finanční systém, který vznikl v České republice, a který je schopen fungovat jak na národních úrovních jednotlivých států, tak může rovněž fungovat jako jediná globální měna, která by mohla vyrovnat většinu rozdílů (oproti dnešním nadnárodním měnám jako Dolar, Euro) životní úrovně mezi chudými a bohatými státy i jednotlivci. Finanční systém Volník má v sobě jako jeden z atributů zakomponovaný Základní nepodmíněný příjem a s ostatními atributy tvoří jednoduchý, ucelený systém, který zmíněným extrémním rozdílům projevujících se fungováním dnešní společnosti zabraňuje. Svými atributy rovněž tvoří zacyklený koloběh měny s pevně daným, přitom ale pružným pravidlem určujícím zásobu finančních prostředků v oběhu (nevzniká multiplikace peněz). Volník má zároveň schopnost začít fungovat paralelně se současným systémem a nenásilnou formou jej může časem zcela nahradit.

Více se můžete dočíst na: www.volnik.promena.biz

Chcete spravedlnost, svobodu a jednoduchost pro sebe i společnost? Podpořte projekt Volník, který je pro všechny, a přání se stane realitou.

PROMĚNA o.s.