CHRONOEKONOMICKÁ ANALÝZA SRPNA 2015
Chronoekomická situace je v prvních devíti srpnových dnech velmi komplikovaná. Dá se předpokládat, že se ve světě i ve společnosti bude docházet k dějům, které od sebe budou ještě více oddělovat bohaté a sociálně slabé jednotlivci i státy, sociální nůžky se pravděpodobně ještě více rozevřou. Volatilní budou nejen nálady na trzích, ale i akcie mnohých firem, některé extrémně stoupnou a jiné čeká pád. Volatilní by mohl být i kurz zlata. Svět se bude stále více polarizovat a na trzích nemusí panovat zrovna optimismus.

V týdnu od 10. do 16. srpna se projeví změna kvality času a chronomy tohoto týdne povzbudí akcie firem produkujících biopotraviny, zdravou výživu, výživové doplňky a z šíření infekčních chorob střevního traktu budou mít zisky farmaceutické firmy. 13. až 15. srpna však lze očekávat dozvuk „býčích nálad“, lidé nebudou stát u zdi a budou ochotni volný kapitál investovat do projektů i s vyšší mírou rizika.

V týdnu od 17. do 23. srpna předpokládá Institut chronoekonomie ( ICHE ) a to zejména od 17. do 20. srpna, že se obchody budou hýbat a burzovní indexy by měly dostávat pozitivní impulzy. Mezi 21. a 23. pak ICHE očekává děje ve společnosti i v přírodě, které povedou k rozkolísání burzovních indexů o víkendu předpokládá pokusy o rozdmýchání válečných konfliktů nebo pokusy o převrat, v přírodě mohou přijít výbuchy sopek, zemětřesení, sesuvy půdy a závaly v dolech .

24. až 31. srpna nahrává chronoekonomická situace biotechnologickým a medicínským firmám či vzdělávacím institucím. Poslední 3 srpnové dny může potrápit svět vodní živel.

 

Chronomy specificky ovlivňující dění v naší republice jsou ještě tak nejlepší mezi 6. a 12. srpnem, také pak mezi 21. a 27. srpnem, kdy by naše měna i náš akciový trh měl dostávat pozitivní impulzy.

 

Zdroj: www.stribrny.cz