CHRONOEKONOMICKÁ ANALÝZA ČERVENCE 2015
Chronoekomická situace je v prvních pěti červencových dnech vcelku pozitivní, na trzích by měla panovat spíše býčí nálada. Prosperovat by měli provozovatelé výherních loterií a sázkových kanceláří, pozitivní impulzy by měly dostávat akcie firem spojených s showbyznysem, s filmařským průmyslem. Hýbat by se měly obchody se zlatem a s luxusním zbožím.

V týdnu od 6. do 12. července se projeví vcelku pozitivně působící chronomy ( genetické kódy časové struktury ), které by měly vést k dobrým výsledkům akcií mediálních koncernů a telekomunikačních firem. Slušné zisky mohou mít provozovatelé kin, zábavních center a prodejci mobilních telefonů a výpočetní techniky. ( do 11. července ). Kvalita času se však pozvolna mění a od 8. července by se měly rozhýbávat trhy se stříbrem, s nemovitostmi a dobré impulzy pravděpodobně dostanou akcie firem hotelových a potravinových řetězců a dá se předpokládat, že za dané chronoekonomické situace velmi slušně vydělají koncerny produkující alkoholické i soft nápoje.

V týdnu od 13. do 19. července očekává Institut chronoekonomie ( ICHE ) a to zejména od 12. do 14. a okolo 19. července děje ve společnosti i v přírodě, které povedou k rozkolísání burzovních indexů. Přijít mohou děje vedoucí k nestabilitě a k velkým výkyvům. ICHE v tomto týdnu předpokládá pokusy o rozdmýchání válečných konfliktů, v přírodě mohou přijít výbuchy sopek či rozsáhlé požáry.

20. až 23. července budou dění u nás i ve světě ovlivňovat stabilizující chronomy přející investicím jak do firem produkujících moderní technologie tak do nemovitostí. Mezi 24. a 26. červencem však projeví svou sílu velmi nebezpečný chronom, za kterého lze očekávat řádění přírodních i teroristických živlů, což může vést k velkým nestabilitám na světových trzích.

I po zbytek července a pro počátek srpna nelze z chronoekonomického hlediska očekávat příliš optimistické tendence.

Chronomy specificky ovlivňující dění v naší republice jsou ještě tak nejlepší mezi 4. a 10. červencem, také pak mezi 26. a 31. červencem, kdy by naše měna i náš akciový trh měl dostávat pozitivní impulzy.

 

Připravil Ing. Richard Stříbrný

www.stribrny.cz